‘Seyirciye ayıp ediyorlar’

Yeni oyunu ‘Hoşgedin Boyacı’yı önceki akşam Bursa’da sahneleyen Erdal Özyağcılar, para kazanmak için dizilerde rol aldıklarını açıklayan meslektaşlarına sert çıktı.

‘Seyirciye ayıp ediyorlar’

SANAT EKRANDA DA YAPILIR

Bursalı usta sanatçı Erdal Özyağcılar, tam 18 yıl aradan sonra tiyatro sahnesine döndüğü ‘Hoşgeldin Boyacı’yı önceki akşam hemşehrileri için oynadı. TKM’Ndeki oyun öncesi çarpıcı açıklamalar yapan Özyağcılar, dizilerde sırf para kazanmak uğruna rol aldıklarını açıklayıp sanatsal yönlerini tatmin edemediklerini belirten meslektaşlarını eleştirdi. Kendisi de yıllarca dizilerde başrol oynayan Özyağcılar, ‘Tiyatroda sanat için televizyonda ise para için olduklarını söyleyen oyunculara kızıyorum. Sanat ekranda da yapılır. Sanatı o veya bu diye ayırt etmemek gerekir. Her şeyden önce bu şekilde ayrım yapanlar seyirciye karşı saygısızlık yapıyorlar, ayıp ediyorlar’ dedi.

SANSÜRÜN HER TÜRÜNE KARŞIYIM

Son olarak İstanbul Film Festivali’nde yaşanan krizin ardından gündeme gelen sanatta sansür konusunu da değerlendiren Erdal Özyağcılar, kendisinin de bunun için yıllarca mücadele ettiğini söyledi. Özyağcılar, ‘Sansürün her türlüsüne karşıyım. Yıllarca sansür karşısında olduk, mücadele verdik ama bizde bu tür şeyleri aşmak kolay olmuyor’ dedi. Açıklamaların ardından Berna Laçin ve Gözde Çetiner’le birlikte rol aldığı ‘Hoşgeldin Boyacı’ isimli oyunu sergileyen Erdal Özyağcılar Bursalılar’dan büyük alkış aldı. 

Erdal Özyağcılar, arkadaşımız Mahmut Durgut’un sorularını yanıtladı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X