SGK`dan `böcek` açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, `SGK’da Böcek Araması` olarak basına yansıyan ihbar ve iddialarla ilgili adli makamlarca yürütülen incelemenin sonucuna göre Kurumumuz tarafından gereği yapılacağını açıkladı.

SGK`dan `böcek` açıklaması
SGK’dan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve internet medyasında, “Bursa SGK’ya Polis Baskını”, “SGK’ya Polis Araması”, “SGK’da Böcek Araması” gibi ifadeler yer aldığı vurgulanarak şöyle denildi:
 
“Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile ilgili yapılan ihbarı değerlendiren Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Bursa Emniyet Müdürlüğüne verdiği talimat üzerine, İl Müdürlüğü santralinin bağlı bulunduğu server ve bilgisayarların imajları alınarak tutanağa bağlanmıştır. Bahsi geçen inceleme Cumhuriyet Başsavcılığınca halen devam etmektedir.
 
Söz konusu haberlerde yer alan ihbar ve iddialar ile ilgili adli makamlarca yürütülen incelemenin sonucuna göre Kurumumuz tarafından gereği yapılacaktır.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X