SGK’dan mobil hizmet

Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, mobil araçla hizmet vermeye başladı.

SGK’dan mobil hizmet

Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, mobil sosyal güvenlik merkezi aracı ile bir ilke daha imza atarak dağ ilçelerinde hizmet vermeye başladı.  3G ve 4,5G teknolojisi ile donatılmış mobil araçla SGK şubesi olmayan yerlerdeki vatandaşlara hizmet veriliyor.

 

Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) İl Müdürü Erhan Karaca, “Sosyal güvenlik hizmetini vatandaşlarımızın ayağına götürmeye başladık. Mobil SGM’ler sosyal güvenlik merkezleri tarafından verilen yüzlerce hizmetin tamamını verebilecek. Bunun yanında vatandaşlarımızın dilekçe ve başvuruları da elektronik ortamda alınabilecek” dedi.

 

Aynı zamanda doğal afet durumlarında, geçmişte yaşanan sıkıntıların yaşanmayacağını belirten Karaca, “Bir deprem veya sel olduğunda sosyal güvenlik hizmetlerini çok hızlı ulaştırmamız gerektiği halde bunu yapamadığımız durumlar oldu. Bundan sonra da bu tip durumlar yaşandığında mobil araçlarımızı süratle bu bölgelere sevk edebileceğiz. Sosyal güvenlik hizmetini aksatmadan vatandaşlarımıza ulaştırabileceğiz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X