`Siber saldırıda bilgi kaybı yok`

Türkiye Elektrik İletim AŞ’den internet sitelerine siber saldırı olduğu ancak sistemde herhangi bilgi kaybının söz konusu olmadığı bildirildi.

`Siber saldırıda bilgi kaybı yok`
Türkiye Elektrik İletim AŞ’den (TEİAŞ) yapılan açıklamada, kurumun internet sitesine siber saldırı meydana geldiği ve basında bu saldırı sonucunda “1,5 milyon liralık iletim sistemi kullanım bedeli borcunun silindiği” şeklinde bilgiler yer aldığı kaydedildi.
 
Sistemde kalıcı fatura silme şeklinde bir durumun söz konusu olmadığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
“Sistem kullanım bedelleri, sistemimize aktarılırken fiziki olarak da faturalandırılmakta ve şirketlere gönderilmektedir. Bu faturaların aslı şirkette, bir nüshası da kurumumuzda mevcut bulunmaktadır. Silindiği iddia edilen borç, kurumumuz tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde tahsil edilmiştir. TEİAŞ olarak sistem kullanım bedelini çimento fabrikaları, demir çelik fabrikaları, elektrik üretim şirketleri, elektrik dağıtım şirketleri gibi Türkiye elektrik sistemini kullanan kurumlardan almaktayız. Şu anda sistemimizde herhangi bir bilgi kaybı söz konusu değildir. Kuruluşumuz web sitesi de yayına devam etmektedir.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X