Sığınmacılar sınırdaki tel örgüleri yıkmaya çalıştı

Yunanistan-Makedonya sınırındaki tel örgüleri yıkmaya çalışan kadın ve çocuk sığınmacılarla polis arasında arbede yaşandı.

Sığınmacılar sınırdaki tel örgüleri yıkmaya çalıştı
HABERİ PAYLAŞ

Yunanistan’ın İdomeni kasabasındaki kampta günlerdir sınırın açılmasını bekleyen bir grup sığınmacı, Makedonya ordusu tarafından sınıra yerleştirilen tel örgüleri yıkmaya çalıştı.

 

Bölgeye gönderilen güvenlik güçleriyle sığınmacılar arasında arbede yaşandı.

 

Olayların büyümesiyle, sınırın Yunanistan tarafında bulunan tren yolunun her iki tarafına inşa edilen tel örgülere kısa süre içinde yüzlerce sığınmacı toplandı. Tren yolunun etrafındaki tel örgüyü yıkıp Makedonya sınırındaki tel örgülerin önünde bulunan kadın ve çocuk sığınmacıların yanına gitmeye çalışan grupla polis arasında da arbede yaşandı.

 

Gerginliğin artması üzerine polise destek vermesi için bölgeye asker takviyesi de yapılırken, olaylar kontrol altına alındı.

 

Yaklaşık 12 bin sığınmacının bulunduğu İdomeni’deki kampta bir aydır sınırın açılmasını bekleyen sığınmacılar ağır koşullar altında yaşam mücadelesi veriyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X