‘Sıkıntılı dönemin sonlarındayız’

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kurdaki hareketliliğe ilişkin, ”Türk lirası hakkında orta ve uzun vadeli perspektifle negatif senaryo çizmek son derece zor. Sıkıntı günlerin sonlarındayız” dedi.

‘Sıkıntılı dönemin sonlarındayız’

Kurdaki hareketliliği değerlendiren Şimşek, Türkiye’nin, son birkaç yıldır başına gelen felaketlere rağmen ayakta durduğunu ve güçlü olduğunu söyledi. Şimşek, bu sıkıntıların Türkiye’nin dışarıdaki algısını bozduğuna işaret ederek, ”Türkiye’nin gerçeği, algısından çok daha iyi. İlerleme de var. Türkiye’nin, gerçekliğini iyileştirmek için temelleri sağlam. Şoklara direncini artırmak için de reform yapıyoruz” diye konuştu. Türkiye aleyhine yürütülen kampanyaların kurda hareketliliğe yol açtığını ifade eden Şimşek, şöyle devam etti: ”Türk bankaları için de soruşturma yok. Şu anda bir tek Türk bankası hakkında birtakım sorular yöneltilmiş durumda, onun dışında hiçbir şekilde Türk bankacılık sistemine yönelik bu anlamda bir süreç yok ama maalesef bu yine kuru vurdu… Türkiye hızla normalleşiyor. Biz bu sıkıntılı dönemin sonlarındayız.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X