Sinek yuvası araç lastikleri toplandı

Başta sivrisinekler olmak üzere haşerelere karşı mücadele kış aylarında da devam ediyor.

Sinek yuvası araç lastikleri toplandı
HABERİ PAYLAŞ

CEMAL KIRGIZ

Sivrisinek ve haşere ile mücadele çalışmalarını yaz aylarında etkin biçimde sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kış aylarında da üreme ve barınma kaynaklarının ortadan kaldırılması için yoğun çaba harcıyor. 

Yetkililer, Bursa’nın tüm ilçelerinde yaptıkları lastik toplama çalışmalarını Gemlik’te de sürdürüyorlar. Büyükşehir ve Gemlik Belediyesi ekipleri içinde biriken sular yüzünden önemli bir üreme kaynağı olan eski araç lastiklerini toplayarak önemli bir sorunu çözüyor. 

GELİŞİGÜZEL BIRAKILMASIN

Araç lastikleri ile başta sivrisinek ve haşere ile virüslerin üreme ve barınma olanağının ortadan kaldırıldığını, lastiklerin geri dönüşüme kazandırılmasıyla da ekonomik gelir elde edildiğini vurgulayan ekipler vatandaşlara da seslenerek, kullanılmayan lastiklerin gelişi güzel mahalle, cadde ve sokaklara bırakmamalarını istedi. 

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Barbaros Cihangir, sivrisinek ve haşere ile mücadele konusunda çalışmaların süreceğini bildirerek, ağzı açık kova, kullanılmayan varil ve içi su dolu boş saksıların gelişigüzel bırakılmaması gerektiğini bildirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X