Sinop Üniversitesi’nde Mezuniyet Töreni

Sinop Üniversitesi 2014-2015 akademik yılının ardından mezuniyet töreni Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Vali Vekili Ekrem…

Sinop Üniversitesi’nde Mezuniyet Töreni

Sinop Üniversitesi 2014-2015 akademik yılının ardından mezuniyet töreni Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Vali Vekili Ekrem Yaman, Garnizon Komutanı J. Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan ve öğrenici velileri katıldı. Ailelerinin de katıldığı coşkulu törende mezun olan öğrenciler kep attı. Mezuniyet töreni mezun öğrencilerin geçit töreni ile başladı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende üniversite birincisi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Özlem Arabacı bir konuşma yaptı. Öğrenci Konsey Başkanı Cihat Karademir’in ardından öğrencilere ve velilere seslenen Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan ise, “Sevgili gençler, sizler güzel ülkemiz Türkiye’nin en mutlu kenti seçilen ve kendine eğitim, kültür ve turizm kenti olmayı hedef yapmış Karadeniz’in incisi Sinop’ta yaşadığınızı lütfen unutmayın. Bugün gurur duymak en çok bu pırıl pırıl tertemiz gençlerin ve onların anne ve babalarının hakkıdır. Özellikle de fedakar ailelerinin. Çünkü enerjileriyle, gözlerindeki ışıltıyla ve güven veren duruşlarıyla yarınların bugünlerden çok daha güzel olacağını hissettiren bu gençler onların bizlere bir armağanı. Ama şunu da unutmayalım ki işte bu gençler de kendilerine duyulan güveni boşa çıkartmadılar. Üniversitemizin kapısından girdikleri ilk günden bu yana hızlı bir tempoyla koştular ve bugün bitiş çizgisinden haklı bir gururla, bileklerinde altın birer bilezikle yani diplomalarıyla geçiyorlar. Hem döktükleri ter hem de aldıkları dualarla. Bu diplomalar onlara inşallah güzel kapılar açacak ve öğrenmiş oldukları bilgiler ve edindikleri tecrübeler güzel milletimize hizmet etme yolunda ışık olacaktır” diye konuştu. Son olarak konuşma yapan Vali Vekili Ekrem Yaman da öğrenci ailelerine teşekkür ederek mezun olan öğrencileri tebrik etti. Konuşmaların ardından fakülte ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından plaketleri verildi. Daha sonra protokol üyeleri ile üniversite birincisi birlikte mezuniyet pastasını kesti. Coşkulu tören mezun öğrencilerin kep atmasıyla son buldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X