Sıra Atatürk Stadı’nın yıkımında

Meydan ve termal merkezi olması planlanan Atatürk Stadı ve çevresi için ikinci önemli adım atıldı. İpekiş’in yıkımının ardından Atatürk Stadı’nın yıkımının ihalesi gerçekleşti. Önümüzdeki hafta açıklanacak ihale sonucuna göre, resmi iylemler tamamlandıkta

Sıra Atatürk Stadı’nın yıkımında

SEYİT GÜNDOĞAN

Tarihi dokusu bozulmadan yaşatılarak oluşturulacak meydan ile bütünleştirilecek olan Atatürk Stadı’nın yıkım ihalesi gerçekleşti. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılacak olan yıkım işlemleri için Spor Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ihaleye çıktı. 

Bursa Atatürk Stadyumu, Açık kale, kapalı kale, maraton tribünlerinin yanlarında bulunan yol üst kotlarının altında bulunan tribünler ve VIP Tribünü hariç betonarme tribünlerin, çelik çatıların ve VİP Tribün üstündeki basın kulübelerinin, tek katlı dükkan ve WC binasının yıkılması, sökülmesi, yıkımın sulanması, moloz içinden değerlendirilebilecek malzemelerin ayıklanarak satılması ve molozların geri dönüşüm alanlarına naklinin yapılması işi, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ihaleye çıktı. 114 bin 400 lira tahmini bedelli ihale 8 firma dosya alırken, bu firmalardan 4’ü katıldı. İhalenin sonucunun önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X