Skandal görüntüler! Maradona’nın tabutunu açıp…

60 yaşında hayata gözlerini yuman dünya futbolunun gelmiş geçmiş en iyi ’10 numarası’ Diego Armando Maradona son yolculuğuna uğurlanmadan büyük skandal yaşandı. Eve gelen görevlilerin cenaze öncesi tabutu açıp fotoğraf çektirmesi, Arjantin’de infial yarattı. Skandal fotoğrafın yayılmasın ardından fatura da kesildi.

Skandal görüntüler! Maradona’nın tabutunu açıp…

Son yolculuğuna uğurlanan Maradona’nın cenaze evinde ise büyük skandal yaşandı.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki Sepelios Pinier cenaze evindeki törende, 3 taşeron çalışan Maradona’nın tabutunu hazırlamakla görevlendirildi.

Bu 3 çalışanın Diego Armando Maradona’nın tabutunu açıp fotoğraf çektirmesi, Arjantin’de infial yarattı.

Fotoğraflarını yakın arkadaşlarına gönderen taşeron çalışanlar, skandal karenin kısa sürede sosyal medyada yayılmasının ardından kullanıcılar çalışanlara ve cenaze evine ateş püskürdü.

Arjantin’de büyük tepkilere neden olan fotoğraf krizinin ardından fatura da kesildi…

Yetkili isim ise, “Bu nasıl oldu bilmiyorum, sadece 3 dakika yalnız kalmışlardı. Yetkililerle iletişime geçip özür diledik, çok üzgünüm” açıklamasında bulundu.

Cenaze evinin çalışanı olmadıklarının altını çizen yönetici, “Onlar bizim çalışanlarımız değildi. Onları yanan mum, kaideler ve kürsüler gibi malzemeleri taşımaları için tuttuk” dedi.

Konuşurken sesi titrediği aktarılan yönetici, “Diego’nun naaşını babam ve 3 kardeşim birlikte hazırladı, tabuta yerleştirdi. Bu insanlar cesetle sadece 3 dakika yalnız kaldı. Bu yaşandığı için kendimi affetmeyeceğim” şeklinde konuştu.

sildi. Diego Molina isimli çalışanın görevine apar topar son verildi.

Skandal görüntülerin basına sızmasının sonrası ölüm tehditleri alan Molina’nın Arjantin vatandaşlığından çıkarılması yönünde baskılar yapıldığı kaydedildi.

Arjantinli yıldızın avukatı Matias Morla, olaya müdahil olan kişiler hakkında tüm yasal yollara başvurulacağını vurgulayıp “Arkadaşıma ve müvekkilime yaptığı bu iğrençliğin bedelini ödeyecek” ifadesini kullandı. (Skorer-Milliyet)

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X