Sokak hayvanları için yürüdüler

Bir grup hayvansever, sokak hayvanlarının uğradığı şiddete dikkat çekmek için, ‘Sokak Hayvanıma Dokunma’ sloganıyla yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi.

Sokak hayvanları için yürüdüler

FSM Hastane Alanı’nda evcil hayvanları ile birlikte toplanan Bursa Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üye ve gönüllüleri, sokak hayvanlarının yaşadığı şiddet olaylarına dikkat çekmek için bir araya geldi.

Hayvanseverler  adına açıklama yapan Bursa Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Kerim Gürsel Çelebi, “Sokak hayvanları da her canlı gibi, onlarında yaşama hakları bulunmaktadır. Biz bu ülkenin dağını, taşını, denizini, toprağını seviyorsak sokakta yaşayan canlıları da sevip sahiplenmemiz gerekiyor” dedi. Hayvanlara yapılan şiddetin bir an önce sona ermesi gerektiğini belirten Veteriner Hekim Cemal Kuruoğlu da, “Son zamanlarda ülkemiz genelinde hayvanlara karşı yapılan şiddette herhangi bir ceza kanununun olmaması ve bu yapılan olayların sadece kabahatler kanununda değerlendirmesine vicdanlarımız el vermiyor. Öncelikle insanoğlunun hayvanlar ile birlikte yaşayabilmesini ve bizim bu dünyada onlarla birlikte var olduğumuzu, hep birlikte bu dünyada nefes aldığımızı herkesin görebilmesini istiyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X