Sokak hayvanlarına 300 kilo mama

Nilüfer Belediyesi, BUHAYDER işbirliğiyle kırsal bölgelerdeki sokak hayvanlarına mama dağıttı. Gün boyu geniş bir bölgede besleme çalışması yapan hayvanseverler, yaklaşık 300 kilogram mama dağıtarak sokak hayvanlarının beslenmesine destek oldu.

Sokak hayvanlarına 300 kilo mama
HABERİ PAYLAŞ

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği (BUHAYDER) üyeleri, kırsaldaki hayvanların içini asattı. Soğuk kış aylarında beslenme konusunda güçlük yaşayan sokak hayvanlarına mama desteğinde bulunan hayvanseverler; Atlas, Kayapa, Maksempınar, Unçukuru, Akçalar ve Gölyazı’ya giderek, yaklaşık 300 kilogram mamayı sokak hayvanlarıyla buluşturdu.

ÖRNEK ÇALIŞMA…

Kamu ve sivil toplum kuruluşu işbirliğinin güzel bir örneğini sergilediklerini ifade eden Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, ‘‘Nilüfer Belediyesi olarak her zaman sokak hayvanlarının yanındayız. Günlük rutin çalışmalarımızın yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve hayvanseverler iş birliğiyle de bu tür örnek çalışmalar yürütüyoruz. Yaptıkları mama desteği için BUHAYDER’e teşekkür ediyorum” dedi.

HERKES SORUMLU…

Gün boyu geniş bir bölgede besleme çalışması yaptıklarını belirten BUHAYDER Başkan Yardımcısı Şükrü Yaşar da, ‘‘Herkes sokak hayvanlarına destek olmanın sorumluluğunu hissetmeli. Biz de dernek üyelerimizle topladığımız mamaları, Nilüfer Belediyesi desteğiyle sokak hayvanlarıyla buluşturduk. Burada önemli olan hayvanseverlerle belediyelerin ortak çalışmalar yapması. Bizim bu çalışmamız, umarım diğer belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına örnek olur ve bu tür organizasyonlar daha da artar. Bunun sonucunda da sokak hayvanları daha sağlıklı hâle gelir” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X