<

Söke Belediyesi’nden Eşya Ve Giysi Kampanyası

Söke Belediyesi, kullanılabilir durumdaki ihtiyaç fazlası ev eşyası ve giysileri alıyor, ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor.

Söke Belediyesi’nden Eşya Ve Giysi Kampanyası
HABERİ PAYLAŞ

Söke Belediyesi, kullanılabilir durumdaki ihtiyaç fazlası ev eşyası ve giysileri alıyor, ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. Bir süredir Söke Belediyesi Semt evleri aracılığı ile yapılan bu türlü yardım faaliyetleri, kampanyaya dönüştü. “Senin İhtiyacın Yoksa, Başkasının İhtiyacı Var” parolasıyla başlatılan kampanyada vatandaşlara ‘giymiyorsan giydir, ihtiyacın yoksa paylaş’ deniyor. Vatandaşlar gardıroplarındaki ihtiyaç fazlası kullanılmış giysilerini temiz ve ütülü bir şekilde Söke Belediyesi’ne teslim edebilecekleri gibi; yine evlerinde bulunan kullanmadıkları koltuk, sandalye, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi eşyalarını da Söke Belediyesi aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecek. Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar Söke Belediyesi Semt Evleri ile irtibat kurabilecekleri gibi, Nuh Bey Semt Evi’nin 5182314 No.lu telefonunu arayıp da irtibat sağlayabilecek. Toplumda yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kaybolmaması, imece ruhunun yaşatılmasını amaçladıklarını belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Toplumumuz ve kültürümüzü yüzyıllarca ayakta tutmuş olan yardımlaşma kavramların yaşamasını arzu ediyoruz. İhtiyaç fazlası ev eşyası ve giysileri, ihtiyacı olan insanlarımızla buluşturmak istiyoruz. Belediyemiz yardımsever vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi görmeye devam edecek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X