Son başvuru tarihi 15 Nisan

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinatörlüğünde bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması’ 5-6 Mayıs’ta Kocael

Son başvuru tarihi 15 Nisan

Proje Pazarı’nda ilk üç ve iki mansiyona 23 bin lira, Komponent Tasarım Yarışması’nda ise 9 proje sahibine 39 bin olmak üzere toplam 62 bin lira para ödülü dağıtılacak. Dereceye girenler aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Çekirdek Programı’na girmeye hak kazanacak. OİB’in geçen sene 600 bin lira destek verdiği, programın değerini daha da artırmak amacıyla bu yıl desteğini 900 bin liraya çıkaracağı İTÜ Çekirdek Programı’nda, ödül sahipleri projelerini geliştirmenin yanında MBA eğitimi ve üniversite-sanayi iş birliğiyle network oluşturma imkanı da bulacak. Yarışmalar için öğrencilerden profesyonellere 18 yaşını dolduranlar adaylar, 15 Nisan tarihine kadar projeleriyle internet aracılığıyla başvuruda bulunabilecek.

ULUSLARARASI ARENADA DA MARKALAŞACAĞIZ

OİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Burhanoğlu, Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması ile otomotiv sektöründe inovasyon ve tasarım kültürünü yaygınlaştırmayı, genç tasarımcıların yetiştirilmesini teşvik etmeyi, üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Burhanoğlu, ‘Her yıl içeriğini geliştirmeye çalıştığımız Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması ile uluslararası arenada da markalaşacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X