<

Sönmez: Kurşundan çok tekme canımı acıttı

Kars`ta saldırıya uğrayan kalp cerrahı Bingür Sönmez, “Kurşunlar canımı acıtmadı ama bir üniversite öğrencisinin tekme atması canımı çok acıttı” dedi.

Sönmez: Kurşundan çok tekme canımı acıttı
HABERİ PAYLAŞ
Sarıkamış Şehitleri için düzenlenen törenlerine katılmak için gittiği ilçede uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, görev yaptığı hastanede açıklama yaptı.
 
Menfur bir saldırıya uğradığını söyleyen Bingür Sönmez ‘Özel hiçbir husumetim olmayan eski Sarıkamış Belediye Başkanı Sayın İlhan Özbilen tarafından atılan 4 kurşunun ikisinin vücuduma isabetiyle hayati şekilde yaralandım’ dedi.
 
Yaşadığı olaydan kurtulmasının tıbben bir mucize olduğunu dile getiren Sönmez, Ameliyatlarına devam edeceğini belirtti.
 
Sönmez “Bana atılan 2 kurşun canımı acıtmadı ama kendini bilmez üniversite öğrencisinin gelip bana tekme atması çok canımı acıttı” dedi.
 
Olay sırasında refleks olarak yüzünü kapattığını belirten Sönmez, “Kurşun çelik, titanyum saatimin kılıfına çarptı ve göğsüme gelmedi. Eğer o refleksi yapmasaydım kurşun delip geçip göğsüme gelecekti’ dedi.
 
‘KİŞİSEL HUSUMET’
 
Sönmez, eski başkanın yeniden aday gösterilmemesi nedeniyle bu saldırdığı gerçekleştirdiği iddialarının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:
 
‘Şahısla ilgili hiçbir kişisel husumetim yoktur. Eğer yöreme hizmet yapmak için bana sorulmuşsa ve fikrimi söylemişsem bu da benim demokratik hakkımdır. Hiçbir etnik yapılanma, parti tartışması yoktur. Tamamen bir kişisel husumettir.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X