Sosyal hayata renk getirecek

Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmalarını yürüten Yıldırım Belediyesi, en prestijli projelerinden biri olan Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanına park inşa etmek için çalışmalarını tamamladı.

Sosyal hayata renk getirecek

Yıldırım Belediyesi, modern ve güvenli konutların yanı sıra bir yandan da sosyal donatı alanlarını ilçeye kazandırmaya çalışıyor. Mevlana-Ulus mahallelerinde yaşayan vatandaşlara daha sağlıklı, nitelikli, güvenli ve standartları yüksek bir yaşam sunmak için inşaatların sürdüğü bölgeye 3 bin 362 metrekarelik bir park yapılacak. Bölgeye yapılacak modern ve güvenli binaları sosyal donatı alanıyla destekleyeceklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Fiziki dönüşümü gerçekleştirdiğimiz Mevlana-Ulus kentsel dönüşüm alanına ayrıca yapacağımız parkla vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarının da standartlarının yükselmesine katkı sağlayacağız” dedi.

YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Yeni Yıldırım hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ı daha yaşanabilir, yarınların şehri yapmak için çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürüyoruz. İlçemizde devam ettirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli amacımız o bölgede yaşayan insanlarımızın gönül rızasıyla yeni, modern ve güvenli binalarda yaşamasını sağlamak. Bunu yaparken ilçemizde sadece fiziki dönüşümü değil sosyal dönüşümü de gerçekleştiriyoruz. Tüm kentsel dönüşüm projelerimizde olduğu gibi bu bölgemizde de sosyal donatı alanlarının insanlarımızın yaşam kalitesini artıracak olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz” diye konuştu. Bölgeye kazandırılacak park hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, “Proje çalışmaları tamamlanan parkımız 3 bin 362 metrekarelik alanda yer alacak. Yeşil alanı fazla yürüyüş yollarının yer alacağı park, Mevlana-Ulus’a artı değer katacak” şeklinde görüşlerini ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X