Sözleşmelerde işçiler karar sahibi olacak

Toplu sözleşmelerde söz ve karar sahibinin işçiler olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Gül, Tofaş’ta 3 bin 500 üyeye ulaştıklarını ifade etti.

Sözleşmelerde işçiler karar sahibi olacak

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Bursa’da binlerce Tofaş işçisiyle buluştu. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (AKKM) Tofaş işçileriyle bir araya gelen Gül, “Bizi Bursa’ya Tofaş ve metal işçisi davet etti. Biz de bu davete icabet ettik. Tofaş işçisinin davetini tüm Çeliş İş Sendikası organları büyük bir heyecanla kabul etti. Allah Tofaş işçisini de bizi de mahcup etmeyeceğini biliyoruz. Çelik İş Sendikası Hak İş Sendikası demokratik bir kuruluştur. Yöneticileri ve temsilcileri ile demokrasinin tüm organları ile uygulanan bir sistemle yönetilir. Toplu sözleşmelerde söz ve karar sahibi işçidir. Bursa’da da Tofaş işçisi olacaktır. Bunun sözünü veriyorum” dedi.

ÇOĞUNLUĞU YAKALADIK

Gül, Türk işçi hareketinin Bursa’da Tofaş ve Renault işçisiyle büyük bir hareketin önünü açtığını dile getirerek, kendilerine teşekkür etti. Genel Başkan Gül, ”Türk işçi hareketine büyük bir ivme kazandıracaklar ve biz bu hareketi Türkiye çapında dalgalandıracağız” diye konuştu. Tofaş’ta salt çoğunluğu yakaladıklarını vurgulayan Gül, 3 bin 500 üyeye ulaştıklarının altını çizdi.

SÖZ TOFAŞ İŞÇİSİNİN

Söz konusu rakamın yüzde elliye tekabül ettiğini hatırlatan Gül, Çelik İş Sendikası’nın fiilen Tofaş’ta yetkili sendika olduğunu kaydetti. Ali Cengiz Gül, ”Bu fiili bir durumdur. Bunu tüm arkadaşlarımızla değerlendireceğiz. Biz tabanın söz ve karar sahibi olduğu bir sendikayız. Çeliş İş Sendikası olarak asla Tofaş işçisini değerlendirip karar almadığı hiçbir hareketin içerisinde olmayacağız. Biz Tofaş işçisi ne derse onu yapacağız. Onun için söz ve karar Tofaş işçisinindir” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X