S&P: Euro Bölgesi canlı ve hareketli

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Euro Bölgesi’nde ekonomik iyileşmenin canlı ve hareketli olduğunu bildirdi.

S&P: Euro Bölgesi canlı ve hareketli
HABERİ PAYLAŞ

S&P’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başekonomisti Jean-Michel Six tarafından Euro Bölgesi’ndeki finansal gelişmelere ilişkin değerlendirme raporu hazırlandı. Raporda, Euro Bölgesi’nde ekonomik iyileşmenin canlı ve hareketli olduğu belirtilerek, şu değerlendirmelere yer verildi:

”ABD ve Birleşik Krallık, finansal krizin ardından bir resesyon geçirmesine rağmen Euro Bölgesi iki resesyon geçirdi. İlki 2009 yılındaydı, ikincisi ise 2011 ve 2012 yıllarında. Fakat bu kez durum farklı. 2014 yılında büyüme başladı ve halen devam ediyor. Değerlendirmemize göre, büyümenin kısa vadeli olma olasılığı ise düşük. Eurostat’ın verilerine göre, ikinci çeyrekte ekonomi çeyreksel bazda yüzde 0,6 artış kaydetti. Anketler güçlü büyümeye işaret ediyor.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X