Spor lisesi geliyor!

Başkan Ali Ay, Vakıfköy’de düşündükleri projeyi en kısa sürede hayata geçireceklerini söyledi. 80 dönümlük araziyi iyi değerlendirmek istediklerini belirten Başkan Ay, “80-100 yataklı bir okul inşa edip çocuklarımızın eğitimle futbolu bir arada götürmeler

Spor lisesi geliyor!

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, altyapının kendileri için çok önemli olduğunu, Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’ni futbolcu fabrikası haline getirip ikinci şampiyonluğu buradan çıkaracaklarını söyledi.

Bursaspor’u mali açıdan içinde bulunduğu kötü durumdan kurtaracaklarını belirten Başkan Ali Ay, şöyle konuştu; “Allah’ın izniyle biz yine şampiyonluğa oynayacağız. Benim içinde böyle bir his var. Elimizi değil, gövdemizi koyduk bu işin altına. Herhalde iki sene sonra çok güzel bir Bursaspor yaratacağız. Kalıcı gideri olan değil, kalıcı geliri olan bir Bursaspor oluşturmayı hedefliyoruz.”

VAKİT KAYBINA SON

“Tabii ki transfer yapılacak ama öncelikle Vakıfköy’ü çok iyi kullanmak istiyoruz. Vakıfköy’de bir yapılanmaya gidiyoruz. Orada 80 dönümlük bir arazi var. Oraya bir spor lisesi yapmak istiyoruz. İnşallah bizim yönetimimiz içerisinde bunu yapacağız. Onu da araştırdık. Çocuklarımız burada 4000 saat antrenman yaparken, Almanya’daki çocuklar 8000 saat antrenman yapıyor. Çocuklarımız çeşitli okullarda okuyorlar. Yollarda vakit kaybediyorlar. Düşündük ki gerekirse 80-100 yataklı bir lise oluşturup, hem okul hem de futbol eğitimi veririz. Bunu yapacağız.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X