Su Sayaçlarını Koruyun Uyarısı

Osmaniye Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, vatandaşları hava sıcaklıklarındaki ani düşüşler karşısında sayaçların koruma altına alınması konusunda uyardı.

Su Sayaçlarını Koruyun Uyarısı

Osmaniye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, su sayaçlarının donma ve patlama riskine karşı abonelerimizin önlem alması gerektiği belirtildi. Alınacak önlemlerle ilgili yapılması gerekenler şu şekilde açıklandı: “Öncelikle açık alanlarda bulunan sayaçların kalın yün kumaş, sünger ya da telis çuval parçaları ile sayaçları sıkıca sararak muhafaza altına alınması gerekli. Ayrıca, sayacın bulunduğu yerde muhafaza sandığı var ise muhafaza sandıklarını talaş ile doldurulması gerekir. Muhafaza sandığı içerisinde gübre vs. konulmaması gerekir. Çünkü oksit yapıcı nemli malzemeler tesisatın ömrünü kısaltacaktır. Soğukların şiddetli olduğu zamanlarda vatandaşların musluklarını çok az bir şekilde açık bırakarak sayaçta veya tesisatta durgun su bırakmamaları gerekmektedir.” Gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda soğuğa karşı hassas olan su sayaçlarının kolayca patlayacağı, gövdesi patlayan su sayacının tamir imkanı olmadığı bildirildi. Açıklamada, donan sayaca ve tesisata hiçbir şekilde ateş tutulmamalı ve sıcak su dökülmemesi gerektiği dikkat çekildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X