Sultan Ahmet Camii’ni Yıldız restore ettirecek

Starwood Orman Ürünleri Fabrikası sahibi İnegöllü hayırsever işadamı Mehmet Yıldız, İstanbul’daki Sultan Ahmet Cami’ni restore ettirecek.

Sultan Ahmet Camii’ni Yıldız restore ettirecek

ABDULLAH TANIŞ

Yıldız, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde biraraya geldi. Ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de en büyük mesleki eğitim kampüsü yapan hayırsevere teşekkür ederek, bir hayır talebinde daha bulundu. Erdoğan’ın talebini memnuniyetle kabul eden Mehmet Yıldız, Sultan Ahmet Camii’nin restorasyonunu üstlendi.

Mehmet Yıldız, “Oğlum bu proje olurken hiç itirazsız kabul etti. Bundan sonra yine bir hayrımız olacak. Allah nasip etti bu açılışta Cumhurbaşkanımız Tayyip Bey’e bir şey söyledim, gel görüşelim dedi ve gittik görüştük. Sultan Ahmet Camii’nin restorasyonunu üzerimize aldık. Bu konuda bana destek veren oğluma teşekkür ediyorum. En kısa sürede Sultan Ahmet Camii’nin restorasyonunu tamamlayacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X