Sunvital Enerji 200. güneş enerji santrali (GES) projesinin ön kabulünü aldı

Türkiye’deki öncü güneş enerjisi şirketi Sunvital Enerji, 200. güneş enerji santrali (GES) projesinin ön kabulünü tamamladı. 10 yılı aşkın tecrübesi olan şirket, bu proje ile Türkiye’de güneş enerjisi sektöründe önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Sunvital Enerji 200. güneş enerji santrali (GES) projesinin ön kabulünü aldı

Sunvital Enerji Kurucu ortaklarından Murat Kılıç: “200. GES projemizin ön kabulünü yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu proje, firmamız için sektörde önemli bir dönüm noktası. Bugüne kadar 200 projeye imza atarak güneş enerjisi kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunmamızın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.10 yılı aşkın sektör tecrübemiz, uzman ekibimiz ve geniş referans ağımız ile en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Kaliteli hizmetler ve çözümler sunarak, müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi

BÜYÜME ORANIMIZIN DEVAMLILIĞINI HEDEFLİYORUZ

Murat Kılıç ekledi: “Bilindiği üzere 2023 senesinin ülkemizde çok kolay geçtiğini söyleyemeyiz. Öncelikle büyük bir doğal afet ile karşılaştık, ardından seçim süreci derken sektörümüz finansal açıdan kolay bir sene geçirmedi. Bu beklemediğimiz kötü senaryoda Sunvital Enerji olarak hayata geçirilen projelerde %30 oranında artış göstererek büyümeye devam ettik. 2024 özelinde ise gerek finansal maliyetlerin karşılanması, gerek enerji fiyatlarının düşmesi, gerekse küreselçapta hareketlilik suyun rengini bulanıklaştırıyor. 3. Çeyrekten sonra ticari faaliyetlerin biraz daha rahatlayacağı bir sene olacağını tahmin etmekle beraber en azından 2023 senesindeki büyüme oranımızın devamlılığını hedefliyoruz.” dedi.

GELECEĞE KATKIDA BULUNMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Sunvital Enerji, 200. GES projesinin ön kabulünün başarıyla tamamlanmasının Türkiye’deki karbon ayak izini azaltmada önemli bir rol oynayacağını belirtti. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, Türkiye’nin enerji ihtiyacına önemli ölçüde katkı sağlanması ve çevreye duyarlı enerji üretiminin artırılması hedefleniyor. Firma yetkilileri, yenilenebilir enerji projelerindeki lider konumunu koruyarak, sürdürülebilir bir enerji ilegelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakma amacınakatkıda bulunmayı sürdüreceğini vurguladı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X