Suriye’de IŞİD hedefleri vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye kuzeyinden Türkiye’ye yönelik atış hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD terör örgütüne ait hedeflerin sınırda konuşlu bulunan Fırtına obüsleri ile vurulduğunu açıkladı. Ayrıca koalisyon uçakları tarafından Tughali bölgesi

Suriye’de IŞİD hedefleri vuruldu

TSK’dan yapılan açıklamaya göre, 12 Haziran 2016 tarihinde, Suriye kuzeyinden Türkiye’ye yönelik atış hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD terör örgütüne ait üzerinde Katyuşa roketleri bulunan araç, bina ve havan mevziilerinden oluşan üç hedefe, sınırda konuşlu bulunan FIırtına obüsleri ile atış yapıldı.

Ayrıca Koalisyon uçakları tarafından Tughali bölgesine bir hava harekâtı icra edildi. Yapılan atışlar ve hava harekâtı neticesinde; ilk tespitlere göre beş IŞİD terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Üzerinde Katyuşa roketlerinin bulunduğu bir araç, IŞİD terör örgütüne ait tahkim edilmiş iki bina ve iki havan mevzii imha edildi.

Ayrıca IŞİD terör örgütü kontrolünde bulunan Kafrah güneyinde bulunan Hamzat yerleşim yeri muhaliflerin gün içerisinde yaptıkları saldırılar neticesinde muhaliflerce ele geçirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X