Sürücülere uyuşturucu testi

Gürsu Şoförler Odası, üyelerine yönelik uyuşturucu testini zorunlu kılarak olumlu sonuç çıkmayan sürücüleri çalıştırmama kararı aldı.

Sürücülere uyuşturucu testi

OSMAN GÜNEŞ

 

Gürsu Şoförler Odası Başkanı Recep Kaya, Büyükşehir Belediyesi tarafından zorunlu hale getirilen ‘şoför yaka tanıtım kartı’ tanıtım kursu başlattıklarını bildirdi. Kurs 13-18 Nisan tarihleri arasında yapılarak 25 saatlik eğitim verilecek. Gürsu Şoförler Oda başkanı Recep Kaya, “Gürsu-Doğu Garajı arasında yaklaşık 18 bin yolcu taşıyan üyelerimiz, bu kursla birlikte hizmet kalitesini artırmış olacak” dedi. 

Mersin’de yaşanan Özgecan cinayetinin böyle bir kursun düzenlenmesinde etkili olduğunu ifade eden Kaya, hastaneden gelen uyuşturucu testinin olumlu olması halinde kursa alındığını ifade etti. 

Şu ana kadar 200 kişiyi teste gönderdiklerini ve olumsuz bir sonuca ulaşmadıklarını kaydeden Kaya, “Bursa’da uyuşturucu testi yapılmasını şart koşmuş, testten olumlu sonuç çıkmayan şoförlerimizi de çalıştırmama kararı almış bulunmaktayız. Artık her araba kullanan minibüs direksiyonuna geçemeyecektir. Odamız hizmet kalitesini günden güne artırarak, ilk yardım, yolcu psikolojisi, yol yardımı başta olmak üzere 35 konu başlığı altında eğitim verilecektir” dedi.

UYDU TAKİBİ

Nilüfer Mesleki Eğitim Merkezi’nden 10 öğretmenin kursa destek verdiğini belirten Gürsu Şoförler Odası Başkanı Recep Kaya, kurs bitiminde kursiyerlere eğitim sertifikası ve yaka tanıtım kartı vereceklerini kaydetti.  Kaya, “Tanıtım kartı olmayan hiçbir şoför araç kullanamayacak. Araç kullanmaya teşebbüs edene de 186 lira cezayı yol kontrollerinde zabıta kesecektir. Araçlarımızın modelleri yenilenmekte ve araçlarımıza uydu takibi ve kamera koydurmaya devam etmekteyiz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X