Suudi Arabistan Kralı onu görevden aldı

Suudi Arabistan Kralı Selman, Kraliyet Merasim Başkanı Tabişi’yi görevden aldı, yerine Abbad’ı atadı.

Suudi Arabistan Kralı onu görevden aldı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud’un, Kraliyet Merasim Başkanı Muhammed bin Abdurrahman et-Tabişi’yi görevden aldığı, onun yerine bakan düzeyinde Halid bin Salih el-Abbad’ı atadığı bildirildi.

Suudi Arabistan’ın resmi haber ajansı SPA’nın haberine göre, Kral Selman, Tabişi’yi görevden aldı, yerine bakan düzeyinde Abbad’ı atadı.

Heberde, Tabişi’nin görevden alınması ile ilgili gerekçeye yer verilmezken, Suudi Arabistan kanalı “El-Arabiyye” televizyonu, Tabişi’nin, Kral Selman’ın Fas Kralı 6. Muhammed’i karşılaması esnasında bir gazeteciye olumsuz davranışından dolayı görevden alındığını ileri sürdü.

Aktivistlerin sosyal paylaşım sitelerinde yayınladıkları görüntüde, Suudi Arabistan Kralı Selman’ın Fas Kralı 6. Muhammed’i karşılaması esnasında Tabişi bir gazeteciye tokat atarken görülüyor.

Tabişi, daha önce de merhum Kral Abdullah bin Abdulaziz tarafından 2013 yılında gerekçe gösterilmeden görevden alınmış ve 3 ay sonra tekrar aynı göreve getirilmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X