Suudi veliahttan Rusya’ya tehdit

Yaklaşık iki yıldır Yemen’deki savaşta bir türlü başarılı olamayan Suudi Arabistan’dan Rusya’ya tehdit.

Suudi veliahttan Rusya’ya tehdit
HABERİ PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan Kralı Selman tarafından bir ‘Saray Darbesi’ ile ‘veliaht’ ilan edilen Prens Muhammed bin Selman Rusya lideri Vladimir Putin’e ültimatom vermeye hazırlanıyor. 

Suudi basınına konuşan  Prens Muhammed bin Selman, Rusya’nın Ortadoğu’da terörizmi yaymak için uğraştığını öne sürdü. Suriye’de birçok terör örgütünün olduğunu ve bunların yok edilmesi gerektiğini ifade eden 31 yaşındaki Veliaht Prens bin Selman, ancak Rusya’nın bunları desteklediğini, bunun son örneğinin de Özgür Suriye Ordusu’na yapılan saldırılar olduğunu belirtti. 

Suudi Arabistan olarak bundan sonra Rusya’ya karşı ‘yumuşak’ bir şekilde davranmayacaklarını ifade eden Veliaht Prens bin Selman, Putin’e ültimatom vereceklerini söyledi.  

Prens bin Selman, ‘Rusya’nın  bölgedeki gücüne rağmen, Suriye’deki gelişigüzel bombardımanı sürdürmesi halinde, bizlerin de gerekli her türlü önlemi alacağımızı göstermeliyiz. Rusya şunu bilmelidir ki, bizim askeri olanaklarımız, Suriye’deki Rus askerlerini 3 gün içinde yok etmek için yeterlidir’ diye konuştu. 

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X