Tabut ve musalla taşı kalmayınca ‘ölüm yasağı’ getirdi

Manisa’nın Saruhanlı ilçesi Tirkeş Mahallesi’nde inşaatı devam eden köy camisinin yapımı sırasında tabut ve musalla taşının kırılması nedeniyle muhtar Bilal Arslan, “ikinci bir emre kadar köyde ölüm yasağı” ilan ettiğini bildirdi.

Tabut ve musalla taşı kalmayınca ‘ölüm yasağı’ getirdi

Muhtar Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahalle camisinin yenilenmesi amacıyla yapılan çalışmalar sırasında musalla taşı ile tabutlarının kırıldığını, bunun üzerine “ölüm yasağı” getirdiğini söyledi.

 

Caminin yenilenmesi amacıyla Kaymakamlıktan izin aldığını anlatan Arslan, “O arada camiyi yıktık bu esnada musalla taşı ve tabutlarımız da kırıldı. Ne musalla taşı ne tabut kaldı. Halka da bir duyuru yaptım ve, ‘kardeşim ne tabut var, ne musalla taşı var ne de camimiz var. İkinci bir emre kadar ölüm yasağı koyuyorum’ dedim. Camimizin tabutu ve musalla taşı gelene kadar hiç kimse ölmedi.” dedi.

 

Amcası ve kayınbabası vefat etti

 

Arslan, Almanya’da ölen amcasının cenazesiyle gelen tabut ile mahallenin yeni bir tabuta kavuştuğunu bu nedenle de ölüm yasağını kaldırdığını belirtti.

 

Yasağın kaldırılmasından iki gün sonra da kayınpederini kaybeden Arslan, yasağı kaldırdığı için kaynanasından tepki aldığını dile getirerek şunları söyledi:

 

“Bu arada ölüm yasağını kaldırdım aradan iki gün geçti kayınpederim öldü. Kaynanam da dedi ki, ‘niye kaldırdın ölüm yasağını?’ Yahu kaldırsam da kaldırmasam da yine ölecekti ama yasağı kaldırdık öldü. Yeni bir tabut ve musalla taşı aldık, yasağı kaldırdık. Bu tabuta ilk girene de bir çeyrek altın vereceğiz muhtarlık olarak. Bu tabut Almanya’dan geldi. Ben tabuta koyacağım altını artık gideceği yere mi götürür ailesine mi kalır orasını bilemem.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X