Tahmazoğlu: “Bir Hayat İçin Kan Verin”

Geçtiğimiz yıl tek noktada yapılan kan bağışı kampanyası ile Türkiye rekoru kıran Şahinbey Belediyesi, 10 Mayıs 2015 günü yapılacak kan bağışı kampany…

Tahmazoğlu: “Bir Hayat İçin Kan Verin”

Geçtiğimiz yıl tek noktada yapılan kan bağışı kampanyası ile Türkiye rekoru kıran Şahinbey Belediyesi, 10 Mayıs 2015 günü yapılacak kan bağışı kampanyasında yeni bir rekora imza atmak istiyor. Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasına Gaziantep’in yerel sanatçıları da katılarak şarkılarıyla renk katacaklar. Kampanya Şahinbey parkında 10 Mayıs 2015, 08.30’da başlayıp akşam 21.00’a kadar devam edecek. YENİ BİR REKOR “Bir Kan Bin Can İçin” Sloganıyla başlayan kampanya ile ilgili olarak Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak her yıl düzenli olarak kan bağışı kampanyasına başladık. 3 yıl bu şekilde devam ettikten sonra geçtiğimiz yıl bunu daha geniş çaplı, sadece Şahinbey Belediyesi olarak değil, Gaziantep çapında bir organizasyona dönüştürmek istedik. ’Bir Günde En Fazla Kan Bağışı Yapılan İl’ unvanını kazanmak üzere yola çıktık. Daha önce bu rekor 705 ünite ile Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne ait bir rekordu. Biz rekoru 2012 ünite kan bağışı ile Gaziantep’e taşıdık. Şimdi bu yılki hedefimiz 5 bin ünite kan bağışı yapmak. Proje ortaklarımız Gaziantep Valiliği ve Türk Kızılay’ı ile birlikte 10 Mayıs Pazar günü Şahinbey Parkı önünde en az 5 bin kişinin kan vereceği bir organizasyona hazırlanıyoruz. Bu organizasyonumuza halkımızın yanı sıra öğrencilerimizi, STK’larımızı, ülkemizin güvenliği için nöbet tutan asker ve polislerimizi, tüm kamu personellerimizi bekliyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X