Taksi plakası 1 milyon lira

Bursa merkezde taksi plakalarının 700 bin ile 1 milyon lira arasında değiştiği, ilçelerde bu rakamın 150 bin liraya kadar düştüğü bildirildi.

Taksi plakası 1 milyon lira

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı genişleyince, ilçelerdeki taksiciler kent merkezinde de hizmet vermeye başladı. Bu durumun haksız rekabete yol açtığını belirten Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu, “Büyükşehir sınırlarının genişlemesiyle yasal mevzuatlar açısından bakıldığında ulaşım tamamen Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. Bu süreçte ilçelerde faaliyet gösteren ticari taksiler, ilçelerdeki ticari haklarını Bursa merkezinde de kullanabileceklerini zannettiler. Bu da olumsuzlukları beraberinde getirdi” dedi.

İLÇE HALKI ZORLANACAK

İlçelerde çalışan taksilere, bulundukları ilçede çalışabilmeleri için taksi plakası verildiğini ifade eden Topçu, ”Ancak, son zamanlarda ilçelerde görev yapan taksilerin günün belirli saatlerinde veya gece Bursa merkezinde çalıştıklarını gözlemliyoruz. Tabi bunun için önlem alınması lazım. Eğer bu tedbirler alınmazsa ilçelerdeki ticari taksiler Bursa merkeze geldiğinde ilçelerdeki vatandaşlar da mağdur olup, taksi bulamaz hale gelecekler” diye konuştu.

MAĞDUR ETMEMEYE ÇALIŞIYORUZ

Hasan Topçu, ilçede verilmiş ticari taksi haklarının o ilçedeki taksiler tarafından yürütülmesinin sağlanması için çalışmalarının devam ettiğini dilme getirerek, ”Bizler de taksici esnafımızın ekonomik ve sosyal yönden gelişmesini sağlayıp, giderlerini göz önüne alarak, vatandaşı da mağdur etmeden fiyat tarifelerini çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

SERVET DEĞERİNDE PLAKA

Bursa’da en işlek taksi duraklarındaki satılık plakaların 700 bin lira ile 1 milyon lira arasında değiştiği; İnegöl, Orhangazi, Karacabey gibi ilçelerde ise bu fiyatların 150 bin lira ile 300 bin lira arasında olduğu bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X