Taksicilerden ‘100 dolar’ açıklaması

İstanbul’daki terör saldırısının ardından taksilerin yolculardan 200 TL istediği iddialarına Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can’dan yalanlama geldi. İddiaları “iftira” olarak nitelendiren Can, “İddia edilen taksilerin plakalar

Taksicilerden ‘100 dolar’ açıklaması

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, sosyal medyada terör saldırısı ardından taksicilerin vatandaşlardan kişi başına 200 lira istediği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Can, şunları söyledi:

“Patlama anında 3 arkadaşımız hayatını kaybetti, 1’i ağır olmak üzere 11 arkadaşımız da çeşitli yerlerinden yaralandı. Bir arkadaşımız şu an yoğun bakımda. Canımızın derdine düşmüşken böyle bir şey olur mu? Kendi arkadaşının kanı üzerinden para kazanmanın peşine düşer mi?

Kendi canımla uğraşırken diyorlar ki ‘sizin arabalar böyle yapmış’. Bizim arabalar parçalandı, burada 2 bin 100 kişi çalışıyor. Patlamadan sonra geri gelip yaralıları toplamaya başladık. Zaten bizim arabalar da içeri giremedi. Ambulanslar gelinceye kadar yaralıları ilk biz taşıdık. Bunlar iftira ama iddia edilen plakaları da araştıracağız.”

Özellikle sosyal medyada, saldırının ardından taksicilerin sadece yabancı turistleri araçlarına almak istedikleri iddia edilmişti.

Taksicilerin aldıkları müşterilerden 100 dolar ya da 200 lira istedikleri öne sürülmüştü.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X