Tam kapanma olacak mı? Kritik kararlar için gözler Ankara’da

Bu akşam Bilim Kurulu, yarın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine toplanacak. Her iki toplantıda da vaka artışları masaya yatırılacak. Kapanma seçeneği de dahil, yeni önlemler olup olmayacağı bu toplantılarda belli olacak.

Tam kapanma olacak mı? Kritik kararlar için gözler Ankara’da

Koronavirüs vakalarının 60 bine dayanmasının ardından yeni önlemlerin gelip gelmeyeceği gündemin bir numaralı konusu oldu.

Kulislerde ramazan ayı boyunca kapanma seçeneği konuşuluyor.

Hükümetin de bu seçeneğe sıcak baktığı kaydediliyor. Hükümette kapalı kapılar ardında yapılan değerlendirmelerde, turizm sezonu açılmadan önce vakaların kontrol altına alınması gerektiği belirtiliyor.

RAMAZANDA ‘KAPATMA’…

Bunun için, ramazanda ‘kapatma’ yapılarak, mayıs ayının ikinci yarısına daha “az vaka ve kontrollü pandemiyle” girmenin doğru olacağını, böylece turizm tanıtım kampanyalarının daha iyi yönetileceğini söyleyen de var.

“Mart başında erken açıldık. Kademeli normalleşmeye nisan ayında başlamalıydık” diyen hocaların sözlerinin dinlenmemesinin faturasının ödendiğini ifade edenler de var.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X