Gelenek bozulmadı! İlk 100’e 7 öğrencisinin adını yazdırdı

Tan Eğitim Kurumları, 47 yıldır sürdürdüğü geleneği bu yıl da bozmadı ve başarılarına bir yenisini daha ekledi. YKS’nin Türkiye 5’incisi, Bursa 1’incisi ile eşit ağırlık alanında Türkiye 19’uncusu Özel Tan Fen Lisesi’nden çıktı.

Gelenek bozulmadı! İlk 100’e 7 öğrencisinin adını yazdırdı
HABERİ PAYLAŞ

HATİCE DAL

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) açıklanmasıyla gözler dereceye giren öğrencilere çevrildi. 47 yıldır eğitim ve öğretime yön veren Tan Eğitim Kurumları bu yıl da ezber bozmayarak Türkiye genelinde ilk 100’e 7 öğrencisinin ismini yazdırdı. Özel Tan Fen Lisesi öğrencisi Yekta Eren Ercul, milyonlarca öğrenciyi geride bırakarak sayısal alanda Türkiye 5’incisi, Bursa’da ise 1’inci oldu. Özel Tan Fen Lisesi öğrencisi Alperen Kayahan da Türkiye’de eşit ağırlık alanında 19’uncu oldu.

“BAŞARIYI SEVGİ İLE BÜYÜTÜYORUZ”

Tan Eğitim Kurumları’nın 47 yıldır başarılarını artırarak yoluna devam ettiğini belirten Tan Eğitim Kurumları Kurucusu Şükrü Akyollu, “Çocuklarımızın bu denli başarı sağlaması asla rastlantı değil. Okulumuzda uygulanan bir sistemimiz var, bunun adı ‘Tan Sistem’. Bu sistemle hedeflediğimiz, çocuklarımızın okul dışında herhangi bir ek desteğe ihtiyaç duymadan başarı sağlamasıydı. Bu başarı bizim için 47 yıldır var. Her yıl katlanarak devam ediyor. İlk 100’de 7 öğrencimizin olması bizi mutlu etti ancak beklemediğimiz bir sonuç değildi” dedi. Sadece akademik eğitim ile yetinmediklerine dikkat çeken Akyollu, “Çocuklarımızı sadece sınavlara değil hayata hazırlıyoruz. Sosyal anlamda da onlara birçok şey kazandırıyoruz. Aile, çocuk ve okul bir araya gelince güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Başarıyı sevgi ile büyütüyoruz. Çocuklarımızı kucaklıyoruz, bunun yanında en iyi eğitim kadrosuyla çocuklarımıza iyi eğitim veriyoruz” şeklinde konuştu.

“SİSTEMLİ ÇALIŞIN”

Özel Tan Fen Lisesi öğrencisi Yekta Eren Ercul, 4 yıldır Tan Eğitim Kurumları’nda eğitim gördüğünü belirterek, dışarıdan herhangi bir destek almadan elde ettiği başarıda okulunun katkısının büyük olduğunu söyledi. Bir çalışma düzenin olmadığını, okulun bu konuda destek sağladığının altını çizen Ercul, “Pandemi sürecinde, bocaladığım zamanlar oldu ancak öğretmenlerimin desteğiyle kısa sürede atlattım. Tercihimi Bilgisayar Mühendisliği’nden yana kullanacağım. Benden sonra sınava girecek öğrencilere de, konuyu iyi anlamalarını ve bol bol soru çözmeleri tavsiye ediyorum. Çalışmanın başarıyı getirecektir” diye konuştu. 8 yıldır Özel Tan Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim gören Alperen Kayahan da, “YKS süreci kolay bir süreç değil. Okulum bu süreci en iyi şekilde atlatmada yardımcı oldu. Benden sonra sınava girecek arkadaşlarıma önerim, son yıla sıkıştırmasınlar ve sistemli çalışsınlar. Ders çalışırken de sosyal hayat gözardı edilmemeli. Bıktığınızda ve yorulduğunuzda tutunabileceğiniz bir şey olması gerekiyor. İşletme okumayı düşünüyorum” ifadelerini kulllandı.

 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X