Tarihi caminin tuvaletinde 6. hırsızlık!

Osmanlı’nın ilk mimari örneklerinden olan ve Orhan Bey tarafından 1339’da yaptırılan Gazi Orhan Camii’nin tuvaletine son 5 yıl içerisinde 6’ncı kez hırsız girdi.

Tarihi caminin tuvaletinde 6. hırsızlık!

Tuvaletin demir parmaklıklarla kaplı camını kıran 3 zanlı, patlattıkları yazar kasadaki 40 lirayı alarak kayıplara karıştı. Hırsızlık anı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi binasının hemen yanındaki Orhan Camii’ne sabah saatlerinde gelen tuvalet işletmecisi Selim Korkmaz, giriş kapısının ve gişe bölümünün camlarının kırık olduğunu gördü. Güvenlik kameralarını inceleyen Korkmaz, 3 kişinin olayı gerçekleştirdiğini tespit etti. Hırsızların camları kırarak içerideki yazar kasayı sert cisimle patlattıklarını ve içindeki 40 lirayı aldıklarını belirten Korkmaz, “Kamera görüntüleri üzerine polis çalışma başlattı. Bu altıncı hırsızlık. Tabii ki tarihi camilerimizde güvenlik görevlisi var. Emirsultan, Yeşil ve Ulu Camii’nde güvenlik görevlisi var. Maalesef belediye binasının yanında olmasından dolayı burada güvenlik yok. Bu şekilde devam etmesi de doğru değil. Emniyete de söylüyoruz. Psikolojik olarak da rahatsızlık duymaya başladık. Altıncı olay bu. Üç ay önce yine hırsızlar girmişti.” dedi.

8 DAKİKADA CAMI KIRIP PARALARI ÇALDILAR

Camide 3 kişinin paraları çalma çabası güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde merdivenlerden inen 3 zanlı, uzun süre camı kırmak için mücadele ediyor. Şüphelilerden biri merdiven başına oturup çevreyi gözetliyor. Diğer iki şüpheli camı kırarak içerideki paraları çalıyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X