Tarık Akan sergiyle anılıyor

TÜRVAK Sinema Tiyatro Müzesi, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta ismi Tarık Akan’ı özel bir sergiyle anıyor. Türk sinemasının 102’nci yılı etkinlikleri kapsamında, ‘Tarık Akan’a Saygı ve Sevgi’ temalı sergi, Türkan Şoray ve Gülşen Bubikoğlu’

Tarık Akan sergiyle anılıyor
HABERİ PAYLAŞ

Türkan Şoray, “Tarık, sinemadaki dik duruşuyla örnek bir sanatçıydı. Türk sineması yaşadığı müddetçe o da yaşayacak. Hepimizin kalplerine dokundu. Hâlâ onun rahmetli olduğuna inanamıyorum. Telefon açsam yanıt verecek hissindeyim” diye konuştu.

Gülşen Bubikoğlu da yaptığı konuşmada, “Böylesine yetenekli ve yakışıklı bir adamla birlikte oynamanın değerini şimdi daha iyi anlıyorum. Setlerde onunla dost olmak çok kolaydı, çünkü empati yeteneği gelişmişti. Yaşantısında ise meşakkatli yoldan gidip insanların dertlerini kendisine dert edindi. Yerinin dolması mümkün değil” dedi.

Eylülde hayatını kaybeden Akan’ın rol aldığı filmlerin afişleri ve fotoğraflarının sergilendiği etkinlikte ayrıca sanatçının daha önce görülmemiş onlarca portresi, heykeli, sinema ve magazin dergilerine ait kapaklar, makaleler ve köşe yazıları ziyaretçilere sunuldu. 

Sergide heykel sanatçısı Bülent İşcan tarafından Tarık Akan’la birebir aynı boyutta yapılan silikon heykeli de yer aldı. 

31 Aralık’a kadar açık olacak İstanbul’daki sergi, salı-pazar: 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X