Tatil 9 güne çıktı turizmci umutlandı

Merakla beklenen karar çıktı. Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu. Rezervasyonlarda hareketliliğin hemen başladığını belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı İşler, ”Bayrama özel yüzde 30 indirim var” dedi.

Tatil 9 güne çıktı turizmci umutlandı

Ramazan Bayramı tatilinin süresi belli oldu. 4 Temmuz ve 8 Temmuz’un idari izin sayılmasıyla tatil 9 güne çıktı. Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün ve 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılmasına ilişkin genelgenin Yıldırım tarafından imzalandığı bildirildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: ”Buna göre, kurum yöneticilerince gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, Ramazan Bayramı’nın arefesi 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün ve 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılacaklardır. Yazı, ilgili kurumlara gönderilmiştir.”

TURİZME CAN SUYU

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, ”Turizm sektörünün kaybettiği kan, bir nebze de olsa telafi edilecek. Karar duyulur duyulmaz rezervasyonlarımızda hareketlilik başladı. 9 günlük tatil, turizm sektörüne can suyu gibi gelecektir. Çok olumlu, pozitif bir katkı, ekonomi hareketlilik kazanacak, esnaf rahatlayacak vatandaş da önceki yıllarda yapamadığı kadar ucuza tatil yapacak” dedi. İşler, karar sonrası kampanyalara başladıklarını kaydederek, otellerin ve seyahat acentelerinin bayrama özel yüzde 30 indirim yaptığına dikkat çekti.

REZERVASYONLARDA % 25 ARTIŞ BEKLİYORUZ

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkan Vekili Yakup Demir, bayram tatilinin uzatılması kararıyla büyük sevinç yaşadıklarını kaydetti. Rezervasyonlarda bir süredir durgunluk yaşandığını dile getiren Demir, ”Tatilin uzatılmasıyla sektörde karamsar hava dağıldı. Bu karar sektöre değer katacaktır. Rezervasyonlarda en az yüzde 25 artış bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

RAMAZAN BAYRAMI’NI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, bayram tatilinin 9 güne çıkartılmasının turizm sektörüne büyük katkı sunacağını, yerli turist sayısında 200-250 bin kişilik artış sağlayacağını kaydetti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da, ”Kararın mümkün olduğunca erken açıklanması iç pazarda ciddi bir hareketliliğe neden olacak” dedi. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan ise sektör olarak Ramazan Bayramı’nı dört gözle beklediklerini ifade vurguladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X