Tav ‘Sualtından Çanakkale’ Fotoğraf Sergisini Ağırlıyor

Esenboğa Havalimanı’nın kültür-sanat platformu TAV Galeri Ankara, sualtı fotoğrafçısı Tahsin Ceylan’ın “Sualtından Çanakkale” fotoğraf sergisine ev sa…

Tav ‘Sualtından Çanakkale’ Fotoğraf Sergisini Ağırlıyor
HABERİ PAYLAŞ

Esenboğa Havalimanı’nın kültür-sanat platformu TAV Galeri Ankara, sualtı fotoğrafçısı Tahsin Ceylan’ın “Sualtından Çanakkale” fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. TAV Havalimanları tarafından işletilen Esenboğa Havalimanı’nın kültür-sanat platformu TAV Galeri Ankara’da, sualtı fotoğrafçısı ve görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan’ın Çanakkale Savaşı’nın izlerine dair sualtı fotoğrafları sergileniyor. Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yıl dönümünde Ceylan’ın 10 yıldır yürüttüğü ve özverili bir çalışmayla görüntülemeyi başardığı dönemin yakın tanığı olan savaş batıklarının fotoğrafları yolcuların beğenisine sunuldu. “100. Yılında 100 Fotoğrafla Sualtından Çanakkale” isimli serginin açılış kokteyline TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, Tahsin Ceylan ve Esenboğa Havalimanı yetkilileri katıldı. TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, “Çanakkale Savaşı’nın izlerini bu kez bize çok farklı bir açıdan yansıtan Tahsin Ceylan’ı bugün Çanakkale’nin derinliklerinde gerçekleştirdiği titiz çalışmalarla TAV Galeri Ankara’da ağırlıyoruz. Birinci Dünya Savaşı’ndan kalan birçok batığın yanı sıra, sualtı dünyasını objektifine yansıttığı eserlerin yolcularımız tarafından büyük ilgi göreceğine inanıyorum” dedi. Sualtı fotoğrafçısı ve görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan, “Çanakkale Savaşları’nın 100. yılına atfettiğim bu serginin batıkların yanı sıra ekosistemin önemli bireylerinin tanınmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Bugüne kadar görüntüleme amaçlı dünyanın pek çok bölgesinde sayısız dalışlar gerçekleştirdim. Şunu söylemeliyim ki Çanakkale’nin sualtı zenginliği kesinlikle görülmeye değer. Bugün 10 yıldır yürüttüğüm çalışmalarımı TAV Esenboğa yetkililerinin katkıları sanatseverler ile buluşturmamın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu. Cumhuriyet tarihinin ilk denizaltısı Atılay, Osmanlı Devleti’nin Birinci Dünya Savaşı’na girmesinde rol oynayan Midilli (Breslau) Gemisi ile Triumph Zırhlısı ve Amiral Gemisi Majestik dahil derinlerdeki birçok savaş batığının görüntülerinin yer aldığı sergi, TAV Galeri Ankara’da bir ay boyunca ziyaret edilebilecek. Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV, yurt dışında ise Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine ve Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor. Holding, duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet gösteriyor. TAV Havalimanları, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty free, yiyecek içecek ve diğer ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor. Şirket, 2014’te iştirakleriyle birlikte yaklaşık 743 bin uçak seferine ve yaklaşık 95 milyon yolcuya hizmet sundu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X