1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TBMM Başkanı Yıldırım: Herkes bilsin kurulan oyunlar mutlaka bozulacaktır
TBMM Başkanı Yıldırım: Herkes  bilsin kurulan oyunlar  mutlaka bozulacaktır

TBMM Başkanı Yıldırım: Herkes bilsin kurulan oyunlar mutlaka bozulacaktır

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Şunu dost ve düşman herkes bilsin, paramız, ekonomimiz üzerinden yapılan operasyonlar, kurulan oyunlar mutlaka bozulacaktır. Zorluk çekeceğiz ama güçlünün hukukunun yerini haklının hukuku mutlaka alacaktır." dedi.

A+A-

Yıldırım, Bilecik'in Söğüt ilçesinde düzenlenen "737. Söğüt Ertuğrul  Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri"nde yaptığı konuşmada, Türk milletinin  bağımsızlık ve hürriyete aşık olduğunu söyledi.

Yüzlerce yıl Allah'ın adını yüceltmek, adaleti yaymak için mücadele  edildiğini anlatan Yıldırım, "Bu sebeple ki milletçe kendimizi mazlumların hamisi  gördük. Bugün de bu hasletimizi halen devam ettiriyoruz. İşte bu yüzden milli  gelirimize göre dünyada en fazla yardım yapan ülkeyiz." ifadelerini kullandı.

Dünyanın neresinde bir mazlum varsa önce yardıma Türk milletinin  koştuğunu belirten Yıldırım, "Nerede ağlayan bir ana, boynu bükük bir çocuk varsa  yanında olan yine biziz. Gönül, inanç coğrafyamızda mazlum milletler arasında  herkese yardım ediyoruz. Suriye'de, Irak'ta barışı tesis edip güven içinde  yaşanacak ortam için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız, meclisimiz, hükümetimiz,  güvenlik güçlerimiz, sivil topum kuruluşlarımız gece gündüz demeden bu  istikamette çalışıyor." diye konuştu.

"Türkiye'yi teslim alamayacaklar"

Yıldırım, yüreklerin birlikte atıyor olmasının Türk milletinin en  büyük gücü olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Bizi çözmek, birbirimize düşürmek, aramıza fitne sokmak isteyenler  mevcuttur. Ekonomik, sosyal, siyasi nedenleri bahane eden hainler, bizi  zayıflatmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Dış mihrakların güdümündeki  bölücü ve FETÖ'cü hainlerin hedefi de aynıdır. Ne yaparsa yapsınlar Türkiye'yi  teslim alamayacaklar. Her saldırı sonrasında daha da güçleneceğiz. Daha fazla  birbirimize kenetleneceğiz. Fitne odaklarına karşı daha da uyanık olacağız.  Yüreklerimiz bir attığında en güçlü top güllelerinin bizi yıkamayacağını herkes  gördü, bundan sonra da görecektir."

"Kurulan oyunlar mutlaka bozulacaktır"

Türk milletinin tarihin öznesi olduğuna işaret eden Yıldırım, şu  değerlendirmeyi yaptı:

"Gövdesi Anadolu, bir kolu Balkanlar, bir kolu da Kafkaslardadır. Bir  ayağı Nil Nehri'nde, diğer ayağı da İdil'dedir. Ne diyor Gazi Mustafa Kemal  Atatürk? 'Türklerin vatan sevgisiyle dolu göğüsleri, düşmanların melun  ihtiraslarına karşı daima bir duvar gibi yükselecektir.' Şunu dost ve düşman  herkes bilsin, paramız, ekonomimiz üzerinden yapılan operasyonlar, kurulan  oyunlar mutlaka bozulacaktır. Zorluk çekeceğiz ama güçlünün hukukunun yerini  haklının hukuku mutlaka alacaktır. İstiklal şairimiz Mehmet Akif'in bu konuda  bizi uyaran sözleri ne kadar anlamlıdır: 'Girmeden tefrika bir millete düşman  giremez, toplu attıkça yürekler, onu top sindiremez.' Yakın zamanda yaşadığımız  15 Temmuz'daki darbe girişimi, bu konuda gözümüzün açılmasına vesile olmuştur.  Yıllarca sinsi bir şekilde içimize yerleşen hainlerin tanklarla, toplarla  yaptıkları saldırıdan yeterince ders aldık. İnşallah bir daha böyle hainlikleri  yaşamayacağız ve devletimiz ilelebet payidar olacak."

"Tarih ve kültür bilincimiz, hep canlı kalsın"

Yıldırım, "Her yıl Söğüt'te düzenlenen şölenin bir gayesi de 'Dörtnala  gelip Uzak Asya'dan Akdeniz'e kısrak başı gibi uzanan bu memleket, bizim'  demektir." ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Gazi'nin bir uç beyi olarak dönemin süper gücü Doğu Roma  İmparatorluğu'na karşı koyduğunu hatırlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Korkmadan, bahane üretmeden Bizans karşısında çelik gibi durdu.  Torunları, Ertuğrul Gazi'nin kemiklerini sızlatmadı. Onları bugüne kadar hiçbir  zorluk yıldırmadı. Bugünden sonra da dimdik milletçe ayaktayız, ayakta olmaya  devam edeceğiz. Düşmanın onlarca yıldır hazırladığı sinsi planları hep boşa  çıkardık. Bundan sonra da boşa çıkaracağız. Dileğim ve duam odur ki Ertuğrul  Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri, Türk milleti var oldukça var olmaya devam  etsin. Tarih ve kültür bilincimiz, hep canlı kalsın ve nesilden nesle  aktardığımız değerler yaşasın."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.