TDP’den vatandaşa dolandırıcılık uyarısı

Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, ilçeye bağlı mahallelerde vatandaşlara dolandırıcılık ve diğer yasadışı olaylarla ilgili bilgiler verdi.

TDP’den vatandaşa dolandırıcılık uyarısı
HABERİ PAYLAŞ

ÖMER BİLİK

Görevli polisler Göynüklü ve  Aydınpınar Mahallesi köy kahvehanelerinde mahalle sakinlerine yönelik telefonla ve internet yoluyla dolandırıcılık, hırsızlık, araç ve araçtan hırsızlık, güvenli internet kullanımı, internette çocuklarımız, 155’in önemi, emniyet kemerinin ve gençlerin motosiklet kullanımında kaskın önemi gibi konularda konularında bilgilendirme toplantısı yaptı.

Telefonla arayan şahısların kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtıp, aradıkları kişilere korku ve panik yaratıp para veya altın gibi maddi istekte bulunanlara itibar etmemeleri, kendilerini müşteri hizmetlerinden aradıklarını belirterek kredi kartı aidatları ve daha önceden çekilen kredilerin dosya masraflarının kendi adlarına geri alacakları yönünde arayan şahıslara inanmamaları istendi.

İnternette piyasa değerinden çok düşük ürünlere şüphe ile yaklaşmaları gerektiği hatırlatılarak, bu konularda vatandaşları bilgilendirmek amacıyla toplantılara devam edileceği belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X