`Tebessüm ettirici ve düşündürücü` sorular

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, takipsizlik kararı verilen 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili, `tebessüm ettirici ve düşündürücü` olarak tanımladığı bazı sorular sordu.

`Tebessüm ettirici ve düşündürücü` sorular
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, 17 Aralık operasyonu hakkında verilen takipsizlik kararını eleştirdi.
 
Yolsuzkluk – rüşvet iddialarını sıralayan Bahçeli, “10 aydır sorguladığımız haksızlığa, hırsızlığa, hukuksuzluğa karşı, adaletin harekete geçmesi, hangi mantıkla darbe diye püskürtülmüştür” dedi.
 
“17-25 Aralık soruşturması da örtüldüğüne göre, biraz tebessüm ettirici ve fazlasıyla düşündürücü şu soruların cevabını beklemek hakkımız” diyen Bahçeli şunları söyledi:
  
İçişleri eski bakanının evladına ait 7 adet çelik kasa içinde biriktirdiği para iade edilecek midir? Savcı kasaları somut delil görmemiş, paraların kaynağını merak etmemiştir.
 
Bankla müdürünün kutularından çıkan 4.5 milyon dolar ne olacaktır, iade edilecek midir?
 
Montaj denilen video ve fotoğraflar ile delil klasörünün başına ne gelecektir?
 
Devrin başbakanına sunulan kara para aklama raporu, kimin tarafından imha edilecektir?
 
Her şey tamam da saat ne olacaktır?..”
 
AKİL ADAMLARA YÜKLENDİ
 
“AKP’ye göre Türkiye’yi bölmek isteyen terör çetesiyle görüşmek, çözüm ve barıştır” diyen MHP lideri, Akil İnsanlar Heyeti’ne yönelik sert konuştu.
 
“63 akılsız araya araya bulunmuş, hepsi söz ve vaatlerle PKK’nın emrinde çalıştırılmıştır” diyen Bahçeli şunları söyledi.
 
Hükümetin, ne zaman söylemek isteyip de yutkunduğu sözler olsa, bu akiller hemen iş başı yapmaktadır.
 
Acaba rüşvet ve yolsuzluk iddaları patlak verdiğinde bu akillerin aklı neredeydi. İç barış ve huzur iklimine suikast girişiminde bulunulduğunda, bunlar hangi villada, hangi boğaz manzaralı villada atıp tutuyorlardı.
 
Bu akiller hayatlarında bir kez olsun şehitler için gözyaşı dökmüş, bayrak dalgalanınca göğüsleri kabarmış mıdır? Tavsiyem, çok akılları varsa kendilerine saklamalarıdır…”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X