TEGV’li annelere sertifika

“Kelebeğin Dünyası” projesinin ikinci aşaması olarak, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte hayata geçirilen “Çocuğumla birlikte geleceğe ilerliyorum” programı kapsamında eğitim alan TEGV’li anneler sertifikalarını aldı.

TEGV’li annelere sertifika
HABERİ PAYLAŞ

Türkiye’de tek çatı altında en fazla kadın çalışan istihdam eden şirketlerden biri olan Yeşim Tekstil’in Kadın ve Çocuk Kulübü ile Uludağ Soroptimist Kulübü, Yeşimli kadın çalışanların ve TEGV Bursa Öğrenim Birimi’ne çocuğunu götüren annelerin belirli konularda farkındalığını arttırmak amacıyla, 2013’ten bu yana “Kelebeğin Dünyası” projesini sürdürüyor. 

Kasım 2015’te ikinci yılını tamamlayan projeye TEGV de dahil olmuş ve bir yandan Yeşimli kadınlar için yapılan eğitimler ve danışmanlıklar devam ederken, diğer yandan da TEGV’li annelere yönelik “Çocuğumla birlikte geleceğe ilerliyorum” adıyla 6 aylık yeni bir sertifika programı yürütülmeye başlanmıştı. 

TEGV’in Hürriyet’teki biriminde verilen eğitimler, anneler çocuklarını etkinliklere bıraktıktan sonra gerçekleşiyor. Böylelikle anneler çocuklarını bekledikleri zamanı eğitimlerle değerlendirerek kişisel gelişimleri için önemli bir fırsat da yakalamış oluyorlar. 6 aylık program kapsamında 70 anneye toplam 69 saat ücretsiz eğitim verildi. Eğitimlerin ardından tüm katılımcılara sertifikalarının takdim edildiği bir tören düzenlendi.

GURUR DUYUYORUZ

Törende konuşan Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur, “Kelebeğin Dünyası projemizin ikinci aşaması olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nı da yanımıza alarak hayata geçirdiğimiz “Çocuğumla birlikte geleceğe ilerliyorum” programı kapsamında 6 ay süresince 19 farklı konuşmacı toplam 69 saat eğitim verdi. 70 TEGV’li anne bu eğitimlere ücretsiz katıldı. Bugün, eğitim alan annelerimize sertifikalarını takdim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Adını bile bir kadın isminden alan Yeşim Tekstil olarak, kadınların kadınlar için çalıştığı bu projenin paydaşlarından biri olduğumuz için gurur duyuyoruz” dedi.

Cesur’un ardından söz alan Uludağ Soroptimist Kulübü Başkan Yardımcısı Feyza Açıkgöz ise “Hem kulübümüz adına başarılı bir iş çıkardığımız, hem de bireysel anlamda büyük mutluluk yaşadığımız projemiz için işbirliğimizin devamını diliyorum” dedi.

TEGV Bursa Öğrenim Birimi Yöneticisi Selma Göksel Şahin da “Yeşim Tekstil ve Uludağ Soroptimist Kulübü’ne TEGV adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Türkiye’nin 72 noktasında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olarak, işbirliğimizin artarak ve Türkiye genelinde yaygınlaşarak devamını gönülden diliyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X