‘Tek tık’la taksi ayağınızda

Bursa’daki taksilerde ‘Taksi Rehberi’ dönemi başlıyor. Akıllı uygulama olan Taksi Rehberi sayesinde tek tıkla müşteriler en yakın taksinin ayağına ulaşmasını sağlarken, taksiciler ise bedava ringi yapmaktan kurtulacak. Emek Korupark Taksi’de uygulamaya gi

‘Tek tık’la taksi ayağınızda

Bursa’da taksiler, teknolojiye ayak uydurmaya başlıyor. Yakıt tasarrufu ve zaman kaybını önleyecek olan Taksi Rehberi sistemi ile hem taksi şoförlerinin yakıt israfına da son verilmiş oluyor, hem de insanlar taksi bulmak için beklememiş oluyor.


Taksi Rehberi sistemine Bursa’da ilk ve tek geçen Korupark Taksi şoförü Yalçın Dereköylü, “Müşteri cep telefonundan taksi rehberini indiriyor. Taksi rehberinden taksi ihtiyacı olduğu zaman taksi çağır butonuna basıyor. Müsait durumda bulunan taksi şoförü, o müşterinin çağrısını onayladığı zaman adresi, telefonu ve konumu sistemimizde görünüyor. Cihaz beni navigasyon gibi müşterinin yanına götürüyor” dedi.


YOLLARDA MÜŞTERİ ARAMA DÖNEMİ BİTİYOR


Müşterilerin Taksi Rehberi sayesinde nerede olurlarsa olsunlar kısa sürede taksi hizmetinden faydalandığını ifade eden Dereköylü, “Eğer takside müşteri varsa, taksi şoförü meşgul tuşuna basıyor. Bu durumda taksi merkezi de sizin müsait olmadığınızı görüyor. Bunun yapılabilmesi için müşteri cep telefonlarında CPRS açık olması gerekiyor. Bu sistem Korupark Taksi’de başladı. Sistem insanlar arasında yayıldıkça diğer taksi duraklarında da kurulmaya devam edecek. Bu sistem ile yollarda müşteri aramıyorsunuz. Taksi durağında sıraya girerken bir anda çağrıyı görüp gidiyorsunuz. Bu sistem ile hem taksi şoförlerinin yakıt israfına da son verilmiş oluyor, hem de insanlar taksi bulmak için beklememiş oluyor” diye konuştu.


Taksiyi yoğun olarak kullanan müşterilerin akıllı telefonlarına Bursa Taksi Rehberi uygulamasını indirmesi gerekiyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X