“Tekfirciliği Bırakıp, Millettaşımıza Sarılmalıyız”

Kasım ayı toplantısını dernek binasında gerçekleştiren Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk Aloğlu, ülkenin içinde bulunduğu siyasi ve ticari durumla ilgili yine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Tekfirciliği Bırakıp, Millettaşımıza Sarılmalıyız”

MAGİDER’in Kasım Ayı Olağan Toplantısı dernek binasında gerçekleştirildi. Daha ağırlıklı olarak ülke gündeminin görüşüldüğü toplantıda MAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk Aloğlu, “Dünyanın uğraşması ve zulüme yönelmesi için Türk olmamız yeterli, gerisi teferruat! Çünkü dünyanın artık dostluklara değil menfaatlere ihtiyacı var. Irak’ta Caferi Türk olursun, IŞİD’ı ortaya çıkartırlar bahane ile sağa saldırır sola saldırır ardından esas hedefine; Türkmen’e patlar ve soykırım yapar. Barzani sağa yalpalar sola yalpalar ve Sünni demez Şii demez Türklere patlar. İran’da aynı mezhebi, bin yıldır ortak kültürü paylaşırsın, gücü eline geçirenler ‘Hamam böceği, ağızları lağım kokan – dişlerini tuvalet fırçasıyla temizleyen millet’ der Türklere patlar. Suriye’de Türkmen olursun, allem eder gullem eder hedefe oturtur katliama başlarlar. Türkiye’de bile Türk olmak çetin şeydir! Artık aklımızı başımıza almamız lazım. Mesele din, mezhep meselesi değil! Mesele milliyet meselesidir ve bütün büyük planların merkezinde olan şey budur. Tekfirciliği bırakıp, dört kolla millettaşımıza sarılmalıyız. Fikir söylemek edepsizlik değildir. Fakat fikri dile getirirken kullanılan dil üslup, edep edepsizlik ayrımında belirleyicidir.” dedi. Akdeniz’de Rus- Suriye işbirliği ile Türkiye’nin uçağı düşürüldüğünde bu kadar komplo teorisi kurmayanların şimdi birer strateji uzmanı olduğunu kaydeden Aloğlu, “Yabancı bir devletin savaş uçakları ‘habersiz’ sınırı ihlal etmişse gereği yapılır. Burası yol geçen hanı değil! Yani umarım öyledir. Asıl mesele üstümüze vazife olmayan konularda ‘esas oğlan’ moduna girmemeliyiz. Boşuna dememiş Ozan Arif, ‘Müslüman Türk her zaman vahdetin istekçisi ama şimdi mazlum Türk, çok olur köstekçisi’. Sınırlarımız şerefimizdir, ordumuzu kutluyorum.” şeklinde konuştu. Kasım ayı olağan toplantısında MAGİDER üyeleri ayrıca Türkmen baraklarıyla Suriye’deki Türkmenlere destek verdiler.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X