Tekmeci saldırganın 9 yıl hapsi istendi

Çekmeköy’de, belediye otobüsünde bir hemşireyi darbettiği iddiasıyla tutuklanan şüpheli Abdullah Çakıroğlu hakkında “inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “kasten yaralama” ve “hak

Tekmeci saldırganın 9 yıl hapsi istendi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca şüpheli Çakıroğlu hakkında  yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan 6 sayfalık iddianamede, Çakıroğlu’nun  hemşire Ayşegül Terzi’yi yüzüne tekme atmak suretiyle yaraladığı anlatıldı.

 

Terzi’nin basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif  nitelikte yaralandığı belirtilen iddianamede, olay gününe ait kamera  görüntülerinin incelendiği, tanık ifadelerinin dinlenildiği kaydedildi.

 

İddianamede, şüphelinin bu şekilde “inanç düşünce ve kanaat  hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya  aşağılama”, “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarını işlediği ifade edildi.

 

Şüpheli Çakıroğlu’nun söz konusu suçlardan 2 yıl 7 aydan 9 yıl 4 aya  kadar hapisle cezalandırılması talep edilen iddianamenin, gönderildiği mahkemece  kabul edilmesi halinde Çakıroğlu’nun yargılanmasına başlanacak.

 

Olay

 

Hemşire Ayşegül Terzi, 12 Eylül’de Alemdağ Polis Merkezi’ne giderek  bir şüphelinin otobüste aniden yüzüne tekme attığını belirtip şikayette  bulunmuştu. Bu doğrultuda çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri,  otobüsün güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek tespit ettiği Abdullah  Çakıroğlu’nu gözaltına almıştı.

 

 Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen  ve savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakılan şüpheli hakkında,  savcılığın talimatıyla “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçunu da  işlediği gerekçesiyle yeniden gözaltı kararı çıkarılmıştı.

 

Savcılığın talimatı doğrultusunda çalışma başlatan polis ekipleri,  Çakıroğlu’nu Çekmeköy’deki evinde gözaltına almıştı.

 

Şüpheli Çakıroğlu, çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince “halkı  kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ile “inanç, düşünce ve kanaat  hürriyetinin kullanılmasını engelleme” suçlarından tutuklanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X