Tekmeci saldırganın ifadesi ortaya çıktı: ‘Pantolon giyse…’

Belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi’nin yüzüne tekme atan Abdullah Çakıroğlu’nun ifadesi ortaya çıktı. Çakıroğlu, emniyetteki ifadesinde şort giydi diye saldırdığı Terzi için “Pantolon, eşofman giyse daha az tahrik olurduk” dedi. Saldırgan, manen ta

Tekmeci saldırganın ifadesi ortaya çıktı: ‘Pantolon giyse…’

Abdullah Çakıroğlu, polislere Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için düzenlediği saldırının gerekçesini “Pantolon, eşofman giyse daha az tahrik olurduk” sözlerle anlattı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre zanlı emniyetteki ifadesinde psikolojik sorunları olduğunu öne sürdü.

”MANEVİ YÖNÜM AĞIR BASTI”

Saldırıyı şu sözlerle anlattı:

”Oturduğum koltuğun karşı tarafında, bir bayan gördüm. Üzerinde kısa etek vardı. Bir anda kendimi kaybettim. Yaşadığımız ülkenin ve toplum değerlerinin ayak altına alındığını, bayan şahsın kendisi ve çevresinde bulunan insanlara giyiniş tarzı ile saygı göstermediğini düşündüm. Manevi yönüm ağır bastı. Bir anda koltuktan kalkarak yüzüne doğru bir tekme attım.”

”YÜZÜME, GÖZÜME VURDULAR”

Çakıroğlu, hemşire Ayşegül Terzi’yi yüzünden tekmeledikten sonra otobüste yaşananları ise ”Otobüsteki 8-10 yolcu üzerime çullandı. Yüzüme, gözüme vurdular. Hatta gözümde kan pıhtısı oluştu. Otobüs durunca kendimi dışarı attım. Onlar da indi ve dışarıda da darp ettiler. Bir anlık boşluktan faydalanıp kaçtım. Yüz ve gözümdeki kanı gören evdekilere ‘Eşekarısı soktu’ dedim. Rutin hayatıma devam ederken, yakınlar arayarak, ‘İnternete çıkmışsın’ dediler. İzledim. Yüzüm değil attığım tekme görünüyordu. Bu olaydan şikayetçi olmayacaklarını düşündüğümden, polise gitmedim” sözleriyle anlattı.

Abdullah Çakıroğlu ifadesinde ayrıca “Her şeyin bir oluru vardır. Olurunda giyinmiş olsaydı biz de manen tahrik olup bu hareketi yapmazdık” dedi. Çakıroğlu, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekle, şiddet kullanarak kişinin din, inanç ve yaşam tarzına müdahale etmek suçlamasıyla cezaevine konuldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X