‘Tekstil bitti diyenlere bakmayın’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye’nin tekstilden daha uzun yıllar ekmek yiyeceğini söyledi.

‘Tekstil bitti diyenlere bakmayın’

Konukoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesinde düzenlenen 14. Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Kongresi’ne katıldı. Buradaki konuşmasında tekstil sektörünün geleceğinden endişe edilmemesi gerektiğini ifade eden Konukoğlu, Türkiye’de tekstil mühendisliği bölümü bulunmayan üniversite kalmadığını vurguladı. Tekstilde İngiltere ve Fransa’nın bir asra varan hakimiyetlerinin bu ülkelerin sömürgelerinin bağımsızlıklarını kazanmasıyla sona erdiğini kaydeden Konukoğlu, ”Fransa’dan sonra tekstilde bayrağı İtalya devralmıştı ancak Türkiye, son 20-25 yıldaki gelişmeler sonrasında öne çıktı. Kumaşımız, tasarımımız rakip tanımaz hale geldi. ‘Tekstil bitti’ diyenlere bakmayın. Tekstilde Türkiye’nin bayrağı dalgalanıyor. Türkiye, tekstilden daha uzun yıllar ekmek yiyecek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X