Tekstilin kalbi iki gün boyunca burada atacak

Tekstil sektörünün başkenti Bursa, bugün başlayıp yarın devam edecek iki günlük çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor.

Tekstilin kalbi iki gün boyunca burada atacak

Mercure Hotel’de gerçekleştirilen, sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda neler konuşulacak, ne kararlar alınacak?

Bu soruların yanıtını bugünkü köşesinde Olay Gazetesi Ekonomi Yazarı Feridun Eyüpoğlu veriyor.

 

Bursa’da tekstil ve konfeksiyon zirvesi
 

Tekstil ve konfeksiyonun kalbi Bursa’da atıyor.

Türkiye’nin hem istihdam deposu hem döviz kapısı olan bu kritik sektörler 2018’e hazırlanmak üzere bugün Bursa’da bir araya geliyor.

Sektör kurullarını oluşturan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının yöneticileri

düzenlenecek çalıştaylarda sektörel sorunları ve beklentileri masaya yatıracak.

Yani sektörel çatı kuruluşlarının temsilcileri Mercure Otel’de 2 gün boyunca 2017’nin karnesini masaya yatırarak 2018 hazırlıklarını değerlendirecek.

Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin evsahipliğinde bugün ve yarın bir beyin fırtınası gerçekleşmiş olacak.

Evsahipleri Şenol Şankaya ve İbrahim Burkay çalıştaylar kapsamında Türkiye’de tekstil ve konfeksiyona imza atan 56 ismi ağırlıyor.

Hikmet Tanrıverdi, İsmail Gülle, Abdülkadir Konukoğlu, Sami Konukoğlu, Süleyman Kocasert, Hayri Uğur, Zeki Kıvanç ve Ahmet Şişman katılımcı isimlerin bazıları.

Yani İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, Akdeniz Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Denizli İhracatçılar Birliği, Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ile Adana Ticaret ve Sanayi Odası ve Gaziantep Sanayi Odası’nın yönetimlerinin sağladığı sektörel anlamda çok geniş bir katılım söz konusu.

Peki toplantılarda neler konuşulacak?

Yazının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X