Teleferik’te hedef 1 milyon yolcu

Bursa’dan Uludağ’a geçen yıl 700 bin kişinin taşındığı ‘dünyanın tek hatlı en uzun teleferiği’yle bu yıl yolcu sayısının 1 milyonun üzerine çıkması bekleniyor.

Teleferik’te hedef 1 milyon yolcu
HABERİ PAYLAŞ

Yaz aylarında yeşilin her tonuna sahip ormanlık alanların, kışın ise beyaz örtüyle kaplanan doğanın sunduğu manzara eşliğinde teller üzerindeki yolculukla ilgili bilgi veren Bursa Teleferik A.Ş Genel Müdürü Erdal Ey, yeni teleferiğin 7 Haziran 2014’te faaliyete geçtiğini söyledi. 

Bursa’daki teleferiğin “dünyanın tek halatlı en uzun teleferiği” olduğunu vurgulayan Ey, “Bu sayede Uludağ’a hızlı ulaşım mümkün. Bursa’da kent merkezindeki Teferrüç istasyonundan Uludağ istasyonuna 22 dakikada ulaşabiliyorsunuz” dedi. 

Ey, araçlarıyla Uludağ’da çıkmak isteyenlerin bu mesafeyi yolun ve trafiğin durumuna göre ancak 1-1,5 saatte katettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Gidiş yolculuğunun bir de dönüşü var. Son dönemlerde araçlarıyla Uludağ’a çıkan vatandaşlar dönüş yolunda yaşanan yoğunluk nedeniyle sıkıntılı anlar yaşıyorlar. Yollarda uzun kuyruklar oluşuyor. Bunun için yerli ve yabancı misafirlerimizin teleferiği tercih etmelerini istiyoruz. Taşıma kapasitemiz saatte bin 500 kişidir. 15 saniyede bir kabin gelmektedir. Bu da gelen müşterimizi bekletmememiz demek. Geçen yıl Uludağ’a 700 bin kişi taşıdık. Bu yıl 1 milyonu geçmeyi hedefliyoruz.” 

Uludağ’a çıkışta yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduklarını belirten Ey, yolcuların da memnuniyeti için ellerinden gelen yakınlığı gösterdiklerini ifade etti.

Erdal Ey, özellikle Arap turistlerin teleferiğe ilgisinin büyük olduğunu anlatarak, “Teleferiğimiz elektrikle çalışan, doğa ile iç içe bir sistemdir. İstasyondan çıktığınız zaman kuş sesleriyle birlikte çok huzurlu ve konforlu bir seyahat ediyorsunuz. Sekiz kişilik cam kabinlerle 360 derece görüş imkanınız sağlanmakta. Bu da seyir zevkini artırıyor.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X