1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Temenyeri semt pazarı için belediyeden yanıt
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Temenyeri semt pazarı için belediyeden yanıt

A+A-

27/1/2018 tarihli gazetenizin Söz Sizde köşesinde yayımlanan “Maksem’deki Pazaryeri ve Otoparkı” başlıklı haber Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’nce incelenmiştir.

Belediyemizce Temenyeri semt pazarı alanında gereken düzenleme çalışmaları yapılmış ve üzerinin kapatılması sağlanmıştır.

Yapılan iyileştirmeler sonrasında pazar alanının, pazarın kurulmadığı günlerde vatandaşlarca otopark olarak kullanıldığı, bu esnada, pazaryerine araçlarını park eden vatandaşlarca zarar verildiği, zaman zaman kazaların meydana geldiği ve özellikle geceleri asayiş olaylarının yaşandığı gözlenmiştir. Bu kapsamda Belediyemizce, yaşanan bu olumsuz olayların önüne geçmek, mahalle sakinlerinin güvenliğini sağlamak ve pazar alanında pazarın kurulmadığı günlerde araç parkı konusunda gereken düzeni sağlamak amacıyla; Belediyemiz Meclisi’nin 06.11.2017 tarih ve 2017/468 sayılı kararı ile ilçemiz dahilinde muhtelif yerlerde kurulmakta olan semt pazar alanlarının, pazarın kurulmadığı günlerde otopark olarak çalıştırılması için Yeşil Yıldırım AŞ’ye tahsisi karara bağlanmıştır.

Bilgilerinize sunarız.
Yıldırım Belediyesi
Basın ve Yayın Müdürlüğü


65 yaş üstü kartını kabul etmeyen şoför uyarıldı

Sayın Günay Yumruktay, 6 Şubat 2018 tarihli Olay gazetesinde ‘Söz Sizde’ köşenizdeki, ‘Şoför 65 Yaş Üstü Kartımı Kabul Etmedi’ başlıklı yazınız ilgili birimimiz tarafından incelenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Gemlik-Umurbey hattında çalışan özel halk otobüsü yetkilisine araçlarının 65 yaş üstü seyahat kartlıları konusunda daha dikkatli olmalarına dair gerekli uyarılar yapıldı, aksi takdirde cezai işlem uygulanacağı da bildirildi. Konu ile ilgili takip ve kontroller devam ediyor. Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın
ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı
Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


Denetimlerde 2 otobüse cezai işlem uygulandı

Sayın Günay Yumruktay, 7 Şubat 2018 tarihli Olay gazetesinde ‘Söz Sizde’ köşenizdeki, ‘Otobüs Durağını Otopark Gibi Kullanan Otobüsler Yolcuları Zor Durumda Bırakıyorlar’ başlıklı yazınız ilgili birimimiz tarafından incelenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Hürriyet otobüs duraklarında yapılan denetimler sonucunda 2 araca cezai işlem uygulandı. Otobüs duraklarına park eden araçlarla ilgili çalışmalar titizlikle sürüyor, konu ile ilgili takip ve kontroller devam ediyor. Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın
ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı
Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


İstanbul Caddesi ilgi bekliyor

Şehrin misyonu ve vizyonu olan İstanbul Caddesi yıllardır ihmal edildi. Gerekli hizmeti alamadığı ve gerekli planlama zamanında yapılmadığı için adeta geri planda kaldı ve çarpık bir yapılaşmayla Bursamızın büyük bir köy gibi algılanmasına neden oldu.

Ovaakça’dan Kent Meydanı’na kadar şehrimize yakışır bir şekilde, tek tip bir planlamayla, altyapı ve üstyapısıyla örnek bir cadde olması için gerekli çalışmaların yapılması Bursa’ya en büyük katkıyı ve hizmeti sağlayacaktır.
Mehmet YAMAN

gununsozu-008.png

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.