TEOG’da ilk 500’e giren öğrenciye bisiklet

TEOG sınavında ilk 500’e giren öğrenciler Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bisikletle ödüllendirildi.

TEOG’da ilk 500’e giren öğrenciye bisiklet
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, birikimli, idealist, vizyon sahibi bir nesil yetiştirmek için eğitim kurumlarına her türlü desteği sağladıklarını belirterek, Bursa’nın geleceğinin gençlerle birlikte şekilleneceğini söyledi. 

Geçtiğimiz hafta ortaokullarda akademik, spor, kültür ve sanat alanlarında yapılan yarışmalarda başarılı olan bin 600 öğrenciyi bisikletle ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında Bursa genelinde ilk 500’e giren öğrencileri de ödülsüz bırakmadı. Sınavda ilk 500’e girerek önemli bir başarı örneği sergileyen öğrenciler, Kültürpark’ta düzenlenen törenle bisikletlerine kavuştu.

Bisiklet dağıtım törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında başarılı olan tüm öğrencileri kutladı. Yeni neslin birikimli, idealist, sporcu ve vizyon sahibi olması için gayret sarf ettiklerini dile getiren Altepe, “Geleceğimizi gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz. Bunun içinde gençlerimizin eğitimine büyük önem veriyoruz. Okulların fiziki eksikliklerini giderip, spor tesisleri kazandırıyoruz. Merkezdeki eski yıpranmış okullarımızı da bir bir yeniliyoruz. Bursa’ya kazandırdığımız Bilim Teknoloji Merkezi’nin bir benzeri Avrupa’da bile yok. Uzay ve havacılık birimi ile dünyanın sayılı merkezlerinden biri haline gelecek. Gençlerimizin aynı zamanda sağlıklı bireyler olmaları için onları spora yönlendiriyoruz. Bu nedenle başarılarını sporla ödüllendiriyoruz. Sporu teşvik çalışmalarımızla dönem başında 6 bin olan lisanslı sporcu sayımız 30 bine yaklaştı. Bu sayıyı kısa zamanda 60 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Ben TEOG sınavında başarı gösteren tüm çocuklarımıza başarılarının eğitim hayatları boyunca devam etmesini diliyorum” dedi.

Başkan Altepe, daha sonra sınavda 500 tam puan alan 5 öğrencinin bisikletini de kendisini hediye etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X