Termal Kentler Zirvesi Bursa’da yapılacak

Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği, European Historic Thermal Towns Association (EHTTA) Türkiye’den ilk ve tek üye şehir olan Bursa, 19-21 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek EHTTA 2015 Genel Kuruluna ev sahipliği yapacak. Avrupa’da tarihi termal turizmde s

Termal Kentler Zirvesi Bursa’da yapılacak
HABERİ PAYLAŞ

Toplantının ev sahibi  Vali Münir Karaloğlu, Bursa’nın; tarih, kültür, doğal güzellikler bakımından eşsiz bir şehir olduğu kadar, şifalı suları ve binlerce yıllık bir geleneğin devamı olan hamam ve kaplıca kültürüyle de göz kamaştırdığını ifade etti. 

Bursa’nın EHTTA Genel Kurulu’na ev sahipliği yapmasının önemine değinen Vali Karaloğlu, organizasyonun Bursa’nın termal şehir kimliğini dünya çapında pekiştireceğini ifade etti. 

EHTTA 2015 Genel Kurulu’na 13 ülkeden 36 şehir katılıyor. Toplantının galası, 19 Ekim’de Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu,  Vali Münir Karaloğlu,  Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve sağlık turizmi temsilcileri ve profesyonellerin katılımıyla Bursa Merinos AKKM’de gerçekleştirilecek. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X